İHTİYATİ HACİZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
25561
post-template-default,single,single-post,postid-25561,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

İHTİYATİ HACİZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

İHTİYATİ HACİZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

ihtiyati haciz dilekçesi antalya

İHTİYATİ HACİZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

ANTALYA …. ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNE

 

İHTİYATİ HACİZ İSTEYEN
(ALACAKLI) :

VEKİLİ :

KARŞI TARAF (BORÇLU) :

TALEP KONUSU :.. TL alacağımızın temini için ihtiyati haciz kararı verilmesi talebidir.

OLAYLAR :

1)Borçlu …. Tarafından müvekkile verilen … Vadeli, 10.000 TL bedelli, …. Vadeli 10.000,00 TL bedelli, …. Vadeli 10.000 TL bedelli toplam 30.000,00 TL bedelli 3 senet, vadesinde ödenmemiştir.
Alacağımız hiç bir teminata bağlı bulunmadığı gibi, borç da vadesi dolduğu halde bu güne kadar ödenmemiştir. Alacağın haricen tahsili için borçluyla bir çok kereler irtibat kurulduğu halde bunda başarılı olunamamıştır.
2)Yapılan tahkikat neticesinde borçlunun ödeme zorluğu çektiği ve işlerini tasfiye girişiminde olduğu öğrenilmiştir. Borçlu hakkında takibe başlayacağımızdan ve icra takibinden haberdar olması halinde mallarını kaçırmasından endişe ettiğimizden buna mani olmak için Mahkemenizden borçlunun menkul ve gayrimenkul malları ile üçüncü kişilerdeki hak ve alacaklarının ihtiyaten haczine karar verilmesini istemek zarureti hasıl olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER :HMK, İİK ve sair ilgili mevzuat

DELİLLER :….. Vadeli, 10.000,00 TL bedelli, … Vadeli 10.000,00 TL bedelli, … Vadeli 10.000,00 TL bedelli 3 adet senet aslı, sair her türlü yasal delil.

SONUÇ VE TALEP :Yukarıda arz ve izah edilen sebeplerle talebimizin kabulü ile borçlunun menkul ve gayrimenkul malları ile üçüncü kişilerdeki hak ve alacaklarının alacağımızı ,karşılayacak miktarının ihtiyaten haczine karar verilmesini masraflarla ücreti vekaletin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini bilvekale talep ederim. (TARİH)

İhtiyati Haciz Talep Eden Alacaklı Vekili
Av.

EKİ :
Onanmış vekaletname sureti

 

Buraya tıklayarak diğer makale ve dilekçe örneklerimize ulaşabilirsiniz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

EnglishGermanRussiaFinlandIran Hemen Arayın