Hapis Hakkı Kullanılan Eşyanın Kaçırılması
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19113
post-template-default,single,single-post,postid-19113,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Hapis Hakkı Kullanılan Eşyanın Kaçırılması

Hapis Hakkı Kullanılan Eşyanın Kaçırılması

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ                         :

TC KİMLİK NUMARASI :

ADRES                                  :

VEKİLİ                                 :

ADRES                                  :

ŞÜPHELİ/LER                   :

VEKİL :

SUÇ                                       : Kiralananda Hapis Hakkı Kullanılan Eşyanın Kaçırılması

SUÇ TARİHİ                        :

AÇIKLAMALAR                

1-) Şüpheli … …. , mülkiyeti müvekkilimiz … …’ye ait olan ve … …. …./…. adresinde bulunan dairede …/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi gereğince kiracı olarak oturmaktadır.

2-) Şüphelinin kira bedelini ödememesi nedeniyle söz konusu alacakların tahsili için … İcra Dairesi’nin …/… E. sayılı takip dosyası ile icra takibi başlatılmış; ayrıca 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu’nun kendisine sağladığı haktan yararlanarak kiralananda bulunan taşınırlar üzerinde hapis hakkı kullanılmıştır. Ancak, şüpheli, kiralananda bulunan ve müvekkilimiz tarafından üzerinde hapis hakkı kullanılan eşyaları kaçırmak suretiyle, 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu’nun 335. maddesinde düzenlenen suçu işlemiş bulunmaktadır.

3-) Bu nedenle şüpheli …. …. hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak kamu davası açılması için şikayetlerimizi sunuyoruz.

HUKUKİ NEDENLER        : 5237 S. K.  m. 289, 2004 S. K. m.335 ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklanan nedenlerle müvekkilimize ait kiralananda bulunan ve hapis hakkı kullanılan eşyaları kaçırmak suretiyle 2004 sayılı İcra ve İflas Kanunu’nun 335. maddesinde belirtilen suçu işleyen şüphelinin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran