Evlatlık ilişkisinin kaldırılması talepli dava dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
25125
post-template-default,single,single-post,postid-25125,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Evlatlık ilişkisinin kaldırılması talepli dava dilekçesi

Evlatlık ilişkisinin kaldırılması talepli dava dilekçesi

 

AİLE MAHKEMESİNE

 

DAVACI                                  :

VEKİLİ                                    :

DAVALI                                   :

DAVA                                      : Evlatlık ilişkisinin kaldırılması talebidir.

 

OLAYLAR                              : 1- Davacı müvekkilin küçük oğlu ………………. davalılar tarafından ………………….. Aile mahkemesinin kararıyla evlat edinilmiştir.

 

2- Ancak evlat edinilen …………………. in küçük olması sebebiyle babası olan davacının da rızası alınması gerekirken bu rıza alınmadan ve sayın mahkeme tarafından eksik incelemeyle evlatlık ilişkisinin kurulmasına karar verilmiştir.

 

Bu sebeple evlatlık ilişkisinin kaldırılabilmesi için işbu davanın açılması zorunlu olmuştur.

 

HUKUKİ SEBEPLER           :

 

DELİLLER                             : Nüfus kaydı, tanık beyanı ve her tür delil.

 

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda arz edilen sebep ve gösterilen delillere göre davanın kabulü ile, küçük …………………… ile davalılar arasındaki evlatlık ilişkisinin kaldırılmasına ve yargı gideri ve vekalet ücretlerinin de davalılara yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla vekaleten arz ve talep ederim. ../../..

 

Davacı Vekili

Av…………………

(İMZA)

EK:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

EnglishGermanSwedishRussiaFinlandIran Hemen Arayın