Davanın İhbarı Talebi-Örnek Dilekçe
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18909
post-template-default,single,single-post,postid-18909,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Davanın İhbarı Talebi-Örnek Dilekçe

Davanın İhbarı Talebi-Örnek Dilekçe

… ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ ’NE

 

 

DOSYA NO                          : 

 DAVAYI İHBAR

EDEN DAVALI                    : 

VEKİLİ                                   :

İHBAR OLUNAN                :

 KONU                                    : Davanın üçüncü kişiye ihbarı istemidir.

 

AÇIKLAMALAR                 

 1-) Mahkemenizin yukarıda belirtilen …/… esasında kayıtlı bulunan dosyanın davacısı (… )tarafından müvekkilimiz aleyhine açılmış maddi ve manevi tazminat davası halen derdesttir.

2-) Bu dava ile ilgili olarak, müvekkilimiz, işleten sıfatıyla dava edilmiştir. Ancak, aracın sürücüsü ve aynı zamanda müvekkilimizin işçisi konumunda olan … …’in davaya fer’i müdahil olarak katılımını teminen, kendisine davanın ihbar edilmesinde tarafımız açısından hukuki yarar mevcuttur. Zira, davayı kaybetmemiz durumunda, davacı tarafa ödemek zorunda kalacağımız miktar kadar kendisine rücu etmemiz söz konusu olacaktır.

3-) Yukarıda izah etmeye çalıştığımız nedenlerle, tarafın davaya fer’i müdahil olarak katılmasını sağlama amacıyla, derdest olan davamızın adı geçen üçüncü kişiye ihbar edilmesini mahkemenizden istemek zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER        : 6100 S. K. m. 61, 62, 63, 64.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklanan nedenlerle davanın adı geçen üçüncü şahsa ihbar edilmesine karar verilmesini                                                                               müvekkilimiz adına saygıyla bilvekale talep ederiz.

 

 

Davalı Vekili

                                                                                                                          Av.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran