Zina Nedeniyle Boşanma ve Tazminat Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18615
post-template-default,single,single-post,postid-18615,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Zina Nedeniyle Boşanma ve Tazminat Talebi

Zina Nedeniyle Boşanma ve Tazminat Talebi

AİLE MAHKEMESİNE

Davacı                     A… (eş)

Adres                       :

Vekilleri                  :

Adres                       :

Davalı                       B… (zina yapan eş)

Adres                       :

Konu                         : Zina nedeniyle boşanma ve … TL maddi, … TL manevi tazminatın tahsili istemi.

Hukuki Deliller    : 1. Nüfus ve evlilik kayıtları,Tanıklar,Polis kayıtları,Mali ve sosyal durum araştırması ve sair her türlü yasal delil.

Hukuki Nedenler :  TMK ilgili maddeleri ve sair mevzuat

Açıklamalar

1. Müvekkilimiz ile davalı eşi B… ile … gününden beri evlidirler. Bu evlilikten çocukları olmamıştır (olmuştur).

2. Ne var ki, davalı eş, aile birliğine sadakat duygularını yok ederek K… isimli bir kadınla cinsel ilişkide bulunmakta yani zina yapmaktadır. Bu durumu müvekkilimiz tespit etmiştir. Polis karakolunda bu hususa ilişkin tutanak tutulmuştur Tüm bu hususlar değerlendirildiğinde işbu davayı açmak zorunluluğu hasıl olmuştur. Artık davalının zinası nedeniyle aile birliğinin devam etmesi mümkün değildir. Bu bağlamda tarafların boşanmalarını talep etmek gerekmiştir.

3.Davalının eylemi müvekkilimizin kişiliğini ve gururunu incitmiştir. Müvekkilimizin yaşadığı yıkım ve üzüntü çok büyüktür. Yıllardır evlilik birliği içerisinde kendi üzerine düşen her şeyi yapan müvekkilimiz söz konusu zina, aldatma olayı ile karşılaşınca yıkılmıştır.Bu nedenle davalıdan ………..TL manevi tazminat ile evlenirken müvekkilimiz davalının ısrarı üzerine işini bırakmak zorunda kaldığı  için boşanma nedeniyle yeniden iş bulma olanağı da şu aşamada kalmadığından …………..TL maddi tazminatın da davalıdan alınarak davacı müvekkile verilmesini talep ediyoruz.

Talep ve Sonuç

Delillerimizin toplanarak incelenmesi neticesinde davalının zinası sabit olacağından TMK’nın ilgili …… maddesi uyarınca tarafların boşanmasına, ………TL maddi, ………..TL manevi tazminatın davalıdan tahsiline, masrafların davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla ve bilvekale  arz ve talep ederiz.

Davacı A… (eş)

Vekilleri

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran