Yeni Evlilik İçin Bekleme Süresinin Kaldırılması Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17945
post-template-default,single,single-post,postid-17945,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Yeni Evlilik İçin Bekleme Süresinin Kaldırılması Talebi

Yeni Evlilik İçin Bekleme Süresinin Kaldırılması Talebi

 

AİLE MAHKEMESİNE

Davacı                : A… (evliliği sona ermiş kadın)

Konu                   : Bekleme süresinin kaldırılması.

Açıklamalar     :

1. B…. ile …….gün ve …..sayılı ………mahkemesinin boşanma kararı ile …..gününde boşandım.

2. Boşanma kararım nüfus kütüğüne de işlendi. Evliliğimizden çocuğum da olmadı.

3. Şimdi ise, C… ile evlenmek istiyorum. Gebe değilim. 300 günlük bekleme süresinin kaldırılması için zorunluluk doğmuştur. Davamı kanıtlayacağım.

Hukuki Deliller            : Nüfus kayıtları,Boşanma ilamı,Doktor raporu,Evlendirme memurluğuna başvuru belgesi ve sair her türlü yasal delil.

Hukuki Neden   : TMK 132 ve İlgili Mevzuat

Sonuç ve İstem  : Gerekli inceleme yapılarak Medeni Yasanın 132’nci maddesi uyarınca beklemekle zorunlu olduğum 300 günlük bekleme süresinin kaldırılmasına karar  verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

 

Davacı A…

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran