Yalancı Tanıklık Yapma Suç Duyurusu
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18228
post-template-default,single,single-post,postid-18228,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Yalancı Tanıklık Yapma Suç Duyurusu

Yalancı Tanıklık Yapma Suç Duyurusu

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

YAKINAN                           :

ADRES                                 :

VEKİLİ                                :

ADRES                                 :

ŞÜPHELİ                             :

SUÇ                                       :

SUÇ TARİHİ                       : …/…/…

AÇIKLAMALAR              

1- Müvekkil, inşaat/taahhüt işleriyle uğraşan bir iş adamıdır. Bir tarafta müteahhit sıfatıyla müvekkil, diğer tarafta kat malikleri sıfatıyla şüpheli ve şüphelinin kardeşleri, hissedarı oldukları gayrimenkulün yıkılarak yerine yeni bir gayrimenkul yapımı hususunda aralarında anlaşmışlar ve taraflar hep birlikte notere giderek ……. Noterliği’nin…. Şubat 2011 tarih ve …Yevmiye Numarasıyla …………. Sözleşmesini talepleri doğrultusunda notere düzenlettirmişler ve düzenlettirdikleri bu sözleşmeyi birlikte imzalamışlardır.

2- Sözleşme gereği şüpheli ve kardeşlerine ait olan eski bina, müvekkil tarafından yıkılmış ve yerine yeni bir inşaat yapılarak hak sahiplerine ayrı ayrı daireleri teslim edilmiştir. Fakat yeni binanın ayıplı olduğu ve eksik bazı işlerin yapıldığı iddiasıyla şüphelinin kardeşleri, müvekkilime karşı ……. …. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin ……. Esas sayılı dosyasıyla alacak davası ikame etmişler, şüpheli de davanın …….. tarihli duruşmasında tarafımızdan tanık olarak gösterilmiş ve duruşmaya çağrılmıştır. Şüpheli …’un, şahitlik yapacağı dosyada davacılarla her ne kadar öz kardeş olsa da yalan söylemeyeceği ve şahit olduğu her şeyi dosdoğru söyleyeceğini düşündüğümüz için tanık olarak duruşmaya çağrılmıştır.

3- Şüpheli, ‘‘namusu, şerefi ve kutsal saydığı tüm inanç ve değerleri üzerine’’ yeminli olarak beyanının alınmasına rağmen davaya konu daireleri teslim alanın kendisi olması rağmen, kendisinin ayrıca söz konusu dairelerde kimin ne şekilde tasarruf sağladığını bilmesine rağmen, bildiği ve imzasıyla da onayladığı ayrıca beyan ettiği bazı hususları bilmediğini söylemiş ya da olan şeyleri olmamış, olmayan şeyleri de aksi olmasına rağmen olmuş gibi beyan etmiştir.

4- Şüpheli, tanık ifadesinde teslim sözleşmesi imzaladığını, teslim edilecek binayı usulen de olsa incelediğini beyan etmiş, bu tutanağı rızaen imzaladığını duruşmada dahi kabul etmesine rağmen, ayrıca gerçekleri de kendi imzasıyla teyit etmesine rağmen mahkemede yalan beyanda bulunmuş ve adaleti yanıltmıştır.

 

HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K.  m. 209 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER        : Tanık beyanları ve diğer delililer.

SONUÇ VE İSTEM           

 Yukarıda izah edilen ve resen nazara alınacak sebeplerle, özetlediğimiz 5 maddeden ibaret olan, kısmen ve tamamen yalan olduğunu iddia ettiğimiz beyanların adaletin tesis edilmesine zarar vermesi, tanığın yalan yere yemin etmesine rağmen ve gerçeğe aykırı beyanlarına rağmen ısrarla soru sorduğumuzda da beyanından rücu etmeyerek bildiği gerçeklere aykırı hareket etmesinden sebep, yapılan yargılamanın selametine engel olması sebebiyle şahıs hakkında tahkikat yapılmak suretiyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini müvekkilim adına saygıyla talep ederiz. …/…/…

 

Yakınan Vekili 

                                                                               Av.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran