Veraset İlamı Dilekçe Örneği
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
20248
post-template-default,single,single-post,postid-20248,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Veraset İlamı Dilekçe Örneği

Veraset İlamı Dilekçe Örneği

……………….SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

Davacı:

TC.N/ Adresiniz:

Davalı:

Dava: Mirasçılık Belgesi Verilmesi

Miras Bırakan:……….; …. VE …. olma, …/…./…. doğumlu, … (il) … (ilçe) Cilt:…  Aile Sıra No:… Birey Sıra No:…  de nüfusa kayıtlı …/…/2018 tarihinde vefat etti.

Maddi Sebepler:

1-Yukarıda kimlik bilgileri yazılı Mirasbırakanım vefat ederek geride mirasçı olarak (EŞİ…… İLE ÇOCUKLARI …… VE C……..’yi bırakmıştır. Başkaca gaip veya sağ mirasçısı yoktur.

2-Miras intikal ve paylaşma işlerinde kullanılmak üzere mirasçılık belgesi verilmesi için bu davanın açılması zorunluluğu ortaya çıktı.

Hukuki Sebepler: Türk Medeni Kanunu’nun 495 ve devamı maddeleri

Deliller: Nüfus kayıtları vs. deliller

Sonuç İstem: Yukarıda açık kimliği yazılı Mirasbırakanım’ın mirasçılık belgesinin tanzim olunarak tarafıma verilmesini en derin saygılarımla arz ve talep ederim.

…/…./2020

Davacı
İmza

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran