Trafik Kazası Kaynaklı Maddi ve Manevi Tazminat Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17854
post-template-default,single,single-post,postid-17854,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Trafik Kazası Kaynaklı Maddi ve Manevi Tazminat Talebi

Trafik Kazası Kaynaklı Maddi ve Manevi Tazminat Talebi

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                      :

Davalı                      :

Dava                         : ….. TL maddi, …… TL manevi tazminatın olay gününden yasal faiziyle birlikte davalıdan tahsili istemi.

Deliller                   : Trafik kaza raporu, ….. esas sayılı ceza mahkemesi mahkumiyet kararı,  Bilirkişi incelemesi,Tanık beyanları,Keşif, mali ve sosyal durum yazıları ve sair her türlü yasal delil.

Hukuki mevzuat : MK. BK ve ilgili mevzuat.

Açıklamalar         :

1. Davalı …….. gününde, tamamen kusursuz olarak kullanmakta olduğum ……… plakalı aracıma……. plakalı vasıtasıyla çarparak hem aracımın ağır hasarına, hem de cismani zararıma yani ……. gün iş ve gücümden kalacak biçimde ağır yaralanmama neden olmuştur.

  1. Söz konusu olayda kusur tamamen davalı taraftadır.
  2. Davalı hakkında açılan kamu davası sonunda, …… ceza mahkemesince ……. esas-karar sayısı ile mahkumiyetine karar verilmiş ve bu karar kesinleşmiştir.
  3. Aracımda…… TL hasar tespit olundu, ayrıca hastanede ….. gün yatıp tedavi oldum. ……. gün iş ve gücümden kaldım. İşim …………’dır. bu yüzden …….. TL maddi zararım doğdu. Ayrıca, olayda yaralanmam nedeniyle duyduğum üzüntü ve elem karşılığı manen de zarara uğradım. Bu bakımdan …… TL manevi tazminat talep etmem zorunlu hale gelmiştir.

Talep ve Sonuç    :

Talep ve davamın kabulü ile …….. TL aracımda meydana gelen hasar bedeli ile hastane tedavi ve işten kalma masraf ve kazanç kaybı maddi tazminat ile duyduğum elem ve üzüntüden dolayı …….TL manevi tazminatın olay gününden itibaren yasal faizleriyle birlikte davalıdan tahsiline, masrafların davalıya yükletilmesine karar verilmesini arz ve talep ederim.

 

Davacı: A…

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran