Tedbir Nafakası Talepli Boşanma Davası
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18733
post-template-default,single,single-post,postid-18733,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Tedbir Nafakası Talepli Boşanma Davası

Tedbir Nafakası Talepli Boşanma Davası

AİLE MAHKEMESİNE
Davacı :
Davalı :
Konu : Evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma ve tedbir nafakası istemi
Hukuki Deliller : Nüfus kayıtları,Tanıklar, Uzman kişiler araştırma ve raporları,Ekonomik ve sosyal araştırma, Bilirkişi incelemesi ve sair her türlü yasal delil.
Hukuki Nedenler : TMK ve ilgili her türlü mevzuat
Açıklamalar :
1. Davacı müvekkilimiz ve davalı……… tarihinden beri evlidirler.
2. Söz konusu evliliklerinde çocukları vardır (yoktur).
3. Ne var ki, davacı müvekkilimiz ile davalı ruhen ve fikren uyum sağlayamaz duruma gelmişlerdir. Kusur daha çok davalı yandadır. Tarafların barışma uğraşıları da sonuç vermemiştir. Artık evlilik birliğini karı koca olarak devam ettirmeleri mümkün bulunmamaktadır.
4.Bu nedenle de işbu davanın açılması zorunlu hale gelmiştir.
5.Ayrıca davalı yan evine, çocuklarına bakmamaktadır. Bu bağlamda da boşanma davası devamı süresinde tedbir nafakası bağlanmasını da talep etme zorunluluğumuz doğmuştur.
Sonuç ve İstem : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle;
1. Haklı davamızın kabulü ile tarafların boşanmalarına,
2. Ayda ………TL tedbir nafakası takdirine,
3. Müşterek çocukların velayetlerinin davacı anneye bırakılmasına karar verilmesini saygılarımızla ve bilvekale arz ve talep ederiz.

Davacı
Vekili
Av.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran