Soyadı Kullanma İzni Verilmesi İstemi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18737
post-template-default,single,single-post,postid-18737,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Soyadı Kullanma İzni Verilmesi İstemi

Soyadı Kullanma İzni Verilmesi İstemi

AİLE MAHKEMESİ

Davacı : A… (boşanan kadın)

Davalı : B… (boşandığı koca)

Konu : Soyadı kullanma izni verilmesi istemi.

Hukuki Deliller : ….gün ve …….sayılı boşanma kararı, Nüfus kayıtları,Vergi kayıtları, Tanıklar, bilirkişi incelemesi,Yazışmalar ve her türlü yasal deliller.

Hukuki Nedenler : TMY 173 ve ilgili mevzuat

Açıklamalar :
1. Davalı B… davacının boşandığı eşidir. ……günlü ……sayılı boşanma kararı ekli olarak sunulmuştur.
2. Davacı müvekkilimiz ………….sanatı üzerinde isim yapmış bir sanatçıyım. Kamu, müvekkilimizi boşandığı kocasının soyadı ile tanımaktadır. Ne var ki, boşanma ile, müvekkilimiz kendi soyadını almak zorunda kalmıştır.
3. Müvekkilimizin,boşandığı davalı kocasının soyadını kullanması sanatı yönünden zorunludur. Bu kullanmanın davalıya bir zararı da olmayacaktır.
4. Sayın mahkemeden, müvekkilimizin, boşandığı eşi davalının soyadını kullanması hususunda izin verilmesi için işbu davanın açılması zaruri olmuştur.
Sonuç ve İstem : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle müvekkilimizin boşandığı eşi davalının …….olan soyadını kullanması hususunda izin verilmesine karar verilmesini saygılarımızla bilvekale arz ve talep ederim.

Davacı A…
(Boşanan kadın)
Vekili
Av.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran