Para Cezasının Taksitlendirilmesine İlişkin Dilekçe
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17835
post-template-default,single,single-post,postid-17835,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Para Cezasının Taksitlendirilmesine İlişkin Dilekçe

Para Cezasının Taksitlendirilmesine İlişkin Dilekçe

CUMHURİYET SAVCILIĞI’NA

Taksit Talep Eden (Hükümlü)           :

Vekilleri                                                      : Av.

Konu                                                             : ………… Mahkemesinin …/…/…… tarih ve ……../…….. Esas, ……../……..Karar sayılı kararı ile verilen ve kesinleşen adli para cezasının taksitlendirilmesine karar verilmesi talebimizdir.

Suç                                                                : 4128 sayılı kanun ve sayılı KHK’ya muhalefet

Açıklamalar                                              :

1. …………………. Sulh Ceza Mahkemesinin …/…/… tarih ve ……../…….. Esas, ……../…….. Karar sayılı kararı ile müvekkilimize…………… TL adli para cezası verilmiş ve söz konusu ceza kesinleşerek infaz aşamasına gelinmiştir. Verilen para cezasının tamamını müvekkilimizin tek seferde ödeme gücü bulunmamakta, asgari ücretle çalışarak kendisinin ve ailesinin geçimini zorlukla sağlamaktadır. Verilen cezanın taksitlendirilmesi halinde bu cezayı ödeyebilmesi mümkün hale gelecektir.

2. 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 106. maddesinin 6. fıkrasına göre, “Hükümde, adli para cezası takside bağlanmamış ise, bir aylık süre içinde adli para cezasının üçte birini ödeyen hükümlünün isteği üzerine geri kalan kısmının birer ay ara ile iki eşit taksitle ödenmesine izin verilir. İlk taksidin ödenmemesi halinde, verilen ikinci takside ilişkin izin hükümsüz kalır” hükmü gereğince müvekkile verilen para cezasının taksitlendirilmesini talep etmekteyiz.

Hukuki Sebepler                                  : 5275 sayılı Kanun’un 106/6 maddesi ve ilgili mevzuat.

Sonuç ve İstem                                     : Yukarıda kısaca sunulan nedenlerle, verilen adli para cezasının 5275 sayılı Kanun’un 106/6 maddesi gereğince taksitlendirilmesini saygılarımla talep ederim.

Taksit Talebinde Bulunan Sanık

Vekilleri

Av.

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran