Muris'in Ölümünün Tespitine İlişkin Dilekçe
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17837
post-template-default,single,single-post,postid-17837,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Muris’in Ölümünün Tespitine İlişkin Dilekçe

Muris’in Ölümünün Tespitine İlişkin Dilekçe

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                                     :  (ölenin mirasçıları)

Davalı                                      :

Dava                                        : …..’nın ölümünün tespiti istemi.

Hukuki Deliller                  : 1. Nüfus kayıtları

2. Yangın kayıt tutanağı

3. Tanıklar

4. Yazışmalar ve sair her türlü yasal delil

Hukuki Nedenler               : TMK. 28, 29, 30 ve sair ilgili mevzuat

Açıklamalar                          :

  1. Miras bırakan D…, …… gününde ……. ili ….. ilçesi ….. adresinde bulunan evinde çıkan yangın sonucu kaybolmuştur. Yangın sırasında evinde bulunmakta olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yangın evi tamamen harap etmiştir.
  2. Yangından miras bırakan D…., kurtulamamış, ancak cesedi de tüm araştırmalara rağmen bulunamamıştır.
  3. Ölümüne bu nedenle kesin gözüyle bakılmaktadır. Ancak nüfusta hala sağ olduğu gözüyle bakılmaktadır. Nüfusta sağ gözüktüğünden işbu ölümün tespiti davası açılması gerekmiştir.
  4. Miras bırakanın ….. gününde çıkan yangında öldüğü dosyaya sunulan deliller neticesinde  kanıtlanacaktır. Bu bağlamda ölümüne ilişkin  tespit yapılması gerektiği zaruretiyle iş bu davayı açmış bulunmaktayız.

Sonuç ve İstem                      : Talep ve davamızın kabulü ile ….. günlü yangında …. ili ….. ilçesi ….. mahalle/köy …… hanesinde nüfusa kayıtlı miras bırakan D…’nin öldüğünün tespitine karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederiz.

Davacı A…

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran