Mirastan Çıkarmanın İptali İstemli Dilekçe
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17844
post-template-default,single,single-post,postid-17844,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Mirastan Çıkarmanın İptali İstemli Dilekçe

Mirastan Çıkarmanın İptali İstemli Dilekçe

 

SULH HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı               A

Davalı                : B… (mirasçı)

Konu                  : Mirasçılıktan çıkarmanın iptali istemi.

Deliller              : 1. Nüfus kaydı, Sağlık kurulu raporu, Tanıklar ve sair her türlü yasal delil

Hukuki Neden  : TMK  ve ilgili her türlü mevzuat

Açıklamalar       : 

1. Miras bırakan babamız D…, ………… günlü vasiyetname ile beni           mirasından çıkarmıştır. Bu durumu vasiyetnamenin açılmasının akabinde öğrenmiş bulunuyorum.

  1. Miras bırakan söz konusu vasiyetinde şahsımı mirastan çıkarma nedenini belirtmemiştir. Bu durumda mirasçılıktan çıkarma geçerli olmayacaktır. Bu nedenle itirazımda haklı bulunmaktayım.

Sonuç ve istem : İtirazların kabulü ile, ………. günlü vasiyetname ile miras bırakanın mirasçılıktan çıkarmasının iptaline, masrafların davalılara yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

İtiraz Eden Davacı A…

 

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran