Mirasta İade-Denkleştirme
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17842
post-template-default,single,single-post,postid-17842,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Mirasta İade-Denkleştirme

Mirasta İade-Denkleştirme

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                            : A…

Davalı                              : B…

Konu                                 : Mirasta iade (denkleştirme) …TL’nin alınması istemi

Hukuki Deliller            : 1. Mirasçılık belgesi,Nüfus kayıtları, Yazışmalar, Tanıklar, Her türlü yasal delil

Hukuki Nedenler        : TMK ve ilgili her türlü mevzuat

Açıklamalar                   :

1. Miras bırakan C… ../../…. günüde ölmüştür. Ben alt soyundan çocuğuyum ve mirasçısıyım.

  1. Miras bırakan babam ölmeden davalı B…’ye …TL verdiğini öğrenmiş bulunuyorum. Bu husus … Bankası kayıtlarıyla da anlaşılmaktadır.
  2. Davalı da alt soy da mirasçıdır. Dolayısıyla miras payına mahsuben aldığı bu meblağı iade etmesi gerekmektedir. Bu yolla, davalıya gönderdiğim ../../…. günlü ……yevmiye numaralı ihtarım da karşılıksız kalmıştır. Böylece işbu davanın açılması zorunlu hale gelmiştir.

Sonuç ve İstem            : Yukarıda açıkladığım nedenlerle,

1. TMK’nın ilgili maddeleri uyarınca , davalının miras bırakandan aldığı … TL’yi mirasta denkleştirme (iade) kurallarına göre, miras bırakanın terekesine iade etmesine (geri vermesine) karar verilmesini, masrafların davalı yana yükletilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı

(Mirasçı)

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran