Mirasta İade-Denkleştirme
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17842
post-template-default,single,single-post,postid-17842,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Mirasta İade-Denkleştirme

Mirasta İade-Denkleştirme

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                            : A…

Davalı                              : B…

Konu                                 : Mirasta iade (denkleştirme) …TL’nin alınması istemi

Hukuki Deliller            : 1. Mirasçılık belgesi,Nüfus kayıtları, Yazışmalar, Tanıklar, Her türlü yasal delil

Hukuki Nedenler        : TMK ve ilgili her türlü mevzuat

Açıklamalar                   :

1. Miras bırakan C… ../../…. günüde ölmüştür. Ben alt soyundan çocuğuyum ve mirasçısıyım.

  1. Miras bırakan babam ölmeden davalı B…’ye …TL verdiğini öğrenmiş bulunuyorum. Bu husus … Bankası kayıtlarıyla da anlaşılmaktadır.
  2. Davalı da alt soy da mirasçıdır. Dolayısıyla miras payına mahsuben aldığı bu meblağı iade etmesi gerekmektedir. Bu yolla, davalıya gönderdiğim ../../…. günlü ……yevmiye numaralı ihtarım da karşılıksız kalmıştır. Böylece işbu davanın açılması zorunlu hale gelmiştir.

Sonuç ve İstem            : Yukarıda açıkladığım nedenlerle,

1. TMK’nın ilgili maddeleri uyarınca , davalının miras bırakandan aldığı … TL’yi mirasta denkleştirme (iade) kurallarına göre, miras bırakanın terekesine iade etmesine (geri vermesine) karar verilmesini, masrafların davalı yana yükletilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı

(Mirasçı)

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran