MİRASÇILIK BELGESİ (VERASET İLAMI) NEDİR VE NE İŞE YARAR?
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
16297
post-template-default,single,single-post,postid-16297,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

MİRASÇILIK BELGESİ (VERASET İLAMI) NEDİR VE NE İŞE YARAR?

MİRASÇILIK BELGESİ (VERASET İLAMI) NEDİR VE NE İŞE YARAR?

MİRASÇILIK BELGESİ (VERASET İLAMI) NEDİR VE NE İŞE YARAR?

 

Veraset ilamı, bir kimsenin ölümü halinde, mirasçılarının kim olduğunun belirlenmesi açısından Sulh Hukuk Mahkemesinden veya Noterliklerden talep edilen, mirasçıları ve hak sahipliklerini gösteren hukuki belgedir. Vefat halinde, mirasbırakanın mirasçılarının kim olduğu, mirasçılık hakkına kimlerin sahip olduğu işbu belgede gösterilir. Şöyle ki, aksine bir hal olmadıkça, veraset ilamında adı geçen mirasçılar olarak, mirasbırakanın (vefat eden kimse) mirasından pay almaya hak kazanırlar.

Veraset ilamında, mirasçılarla birlikte, mirasçıların hangi nispette hak sahibi olduğu yer almaktadır. İşbu oran malların paylaştırılmasında büyük önem taşır. Örneğin, tapuda bir taşınmaz mevcut ve veraset ilamında belirtilen oran uyarınca bu gayrimenkul mirasçılara bölüştürülür veya miras bırakanın bankada mevcut parası da mirasçılara belirtilen oranda bölüştürülür.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran