Miras Sözleşmesi İptaline İlişkin Dilekçe
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17848
post-template-default,single,single-post,postid-17848,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Miras Sözleşmesi İptaline İlişkin Dilekçe

Miras Sözleşmesi İptaline İlişkin Dilekçe

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                             : 

Davalı                              :

Konu                                : Miras sözleşmesinin iptali.

Hukuki Deliller            : 1. Mirasçılık belgesi,……..günlü miras sözleşmesi,Nüfus kayıtları ve sair her türlü yasal delil.

Hukuki Neden             : TMK , ve sair ilgili mevzuat.

Açıklamalar                 : 

1. Miras bırakanın …………yaptığı ………günlü miras sözleşmesiyle, davalı            B…’yi mirasçı atamış ve tapuda adına kayıtlı …….parsel no.lu                              taşınmazı, davalıya bağışlamıştır.

  1. Ne var ki, miras sözleşmesi, şekil şartına uygun düzenlenmemiştir. Yok hükmündedir. Bizzat miras bırakan tarafından yapılmış vekili hile ile yapmıştır.Bu husus dosyaya sunacağım deliller doğrultusunda da kanıtlanacaktır.
  2. Miras sözleşmesinin açıkladığım nedenle de iptal edilmesi gerekmektedir.

Sonuç ve İstem           : Miras bırakan tarafından davalı hakkında düzenlenen ….. günlü miras sözleşmesinin yok hükmünde olması nedeniyle, TMK uyarınca İPTALİNE, masrafların davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı A…

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran