Kira Bedeli Uyarlama Davası
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17911
post-template-default,single,single-post,postid-17911,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Kira Bedeli Uyarlama Davası

Kira Bedeli Uyarlama Davası

SULH HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI                                :

DAVALI                                :

ADRESİ                                 :

KONU                                    : Kira bedelinin değişen ekonomik koşullara uyarlanması talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR                : 1- Maliki bulunduğum …. adresindeki daireyi davalıya …/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi gereğince … yıllığına ve aylık … TL kira bedeli ile kiraya verdim.

2- Kira sözleşmesinde aylık kira bedeli … TL olarak belirlenmişse de … yılı içerisinde meydana gelen ekonomik kriz nedeniyle söz konusu miktar kiralananın karşılığı olmaktan uzak kalmış, sözleşmenin kurulduğu sıradaki denge  bozulmuştur.

3- Söz konusu ekonomik krizle birlikte işlem temelinin çökmüş olması nedeniyle kira bedelinin ortaya çıkan yeni koşullara uyarlanmasını sağlamak amacıyla bu kira uyarlama davasının açılması zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER         : Borçlar Kanunu ve ilgili sair mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER           :…/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi, keşif, bilirkişi ve gerektiğinde her türlü hukuki deliller.

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda açıklanan nedenlerle, aylık …TL. olan kira bedelinin …/…/… tarihinden itibaren geçerli olmak üzere aylık net …-TL’ na uyarlanmasına, yargılama giderlerinin  davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran