KENEVİR YETİŞTİRME SUÇ MU?
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
16174
post-template-default,single,single-post,postid-16174,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

KENEVİR YETİŞTİRME SUÇ MU?

KENEVİR YETİŞTİRME SUÇ MU?

KENEVİR YETİŞTİRMEK SUÇ MU?

       Hukukumuzda kenevir yetiştirmek 2313 Sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanunu kapsamında suç olarak düzenlenmiştir. Bu durumda evinde, evin eklentisinde, tarlasında veya iş yerinde izinsiz olarak kenevir ekimi yapan kişi yakalandığı takdirde, ele geçen kök kenevir sayısı göz önünde tutularak, kişi hakkında 2313 Sayılı Kanunun 23.maddesi gereğince, esrar elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapmaktan dört yıldan on iki yıla kadar hapis ve beş yüz günden on bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılacağı hüküm altına alınmıştır.

     Görüldüğü üzere kanun kenevir ekimi yapan kişiyi ağır bir şekilde cezalandırmaktadır. Bu türden bir durumla karşılan vatandaşın vakit kaybetmeksizin öncelikli yapması gereken husus iyi bir ceza avukatına başvurup, soruşturma ve kovuşturma aşamalarını avukat vasıtasıyla takip edilmesini sağlamaktır. Zira her ne kadar suç unsuru olan kenevir ele geçmiş olsa da, failin cezalandırılabilmesi adına ele geçen suç unsurunun yasalarda aranan şartlar doğrultusunda hukuka uygun bir şekilde ele geçmiş olması gerekli olduğundan ve bu tespit ancak avukat tarafından yapılabileceğinden savunmanın avukat aracılığı ile yapılması hayatidir.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran