Kendi İflasını İsteme
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17943
post-template-default,single,single-post,postid-17943,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Kendi İflasını İsteme

Kendi İflasını İsteme

 

ASLİYE TİCARET MAHKEMESİNE

İFLAS İSTEYEN BORÇLU : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No

Adres

KONU                                       : Davacının aczi nedeniyle doğrudan doğruya iflasına karar verilmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR                    : 

1.Davacı ……. Ltd. Şti. ekonomik kriz nedeniyle borçlarını ödeyemez hale gelmiştir.Müşterilerinden alacaklarını toplayamamış olup, gerek mal aldığı kişilere ve gerekse bankalara önemli derecede borçlanmıştır.

2. İyi niyetle ödemelerimizi yapmaya çalışmış, ancak son kriz nedeni ile tıkanma noktasına gelmiştir. Aleyhimize açılan icra takipleriyle bütün mallar haczedilmiştir. En son hakkımızda ……. İcra Müdürlüğünün ……………. dosyası ile yapılan takipte haczi kabil malının olmadığı ve aciz içinde olduğu haciz zabıtları ve İcra Müdürlüğü tarafından verilen Aciz Belgesi ile tespit edilmiştir.

3. Şirketimizin gerek menkul ve gerekse gayrimenkul malları ile banka hesaplarını ve diğer aktiflerini, ayrıca tüm borçlarını ekli liste ile sunmaktayız. Borcumuz mal varlığını çoktan aşmış durumdadır. Bu nedenle  Şirketin iflasını sağlamak için mahkemenize başvurmak zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ DELİLLER          : Şirketin hesap kayıtları, bilançosu, mal beyanı, aciz belgesi ve diğer her türlü yasal deliller.

HUKUKİ NEDENLER         : İcra ve İflas Kanunu  ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda açıklanan nedenlerle davanın kabulü ile şirketimizin iflasına karar verilmesini talep ederiz.  ../../..

Borçlu

 

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran