İş yeri İhtiyacı Sebebiyle Tahliye Dava Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17163
post-template-default,single,single-post,postid-17163,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İş yeri İhtiyacı Sebebiyle Tahliye Dava Dilekçesi

İş yeri İhtiyacı Sebebiyle Tahliye Dava Dilekçesi

 

SULH HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI(TC)                             :

VEKİLLERİ                             :

ADRES                                      :

DAVALI                                      :

ADRES                                      :

KONU                                         : İşyeri ihtiyacı nedeniyle tahliye talebimizden ibarettir.

AÇIKLAMALAR                     : 1-Davalı kiracı ile müvekkil arasında …/…/… tarihinde akdedilmiş olan kira sözleşmesi uyarınca davalı, müvekkilimize ait … adresindeki … m² dükkanı aylık …TL. kira parası ödemek üzere kiralamıştır.

2- Davacı müvekkilin oğlu … yıldır ……..’da ikamet etmektedir. …,  …/…/… tarihinde Türkiye’ye kesin dönüş yapacaktır ve adı geçen dükkanda … mağazası açacaktır.

3- Davalı, kendisine noter kanalıyla işyeri ihtiyacı nedeniyle tahliye ihtarı gönderilmesine ve kira sözleşmesi sona ermiş olmasına rağmen, taşınmazı halen boşaltmadığından, bu tahliye davasının açılması zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER       : Borçlar Kanunu ve ilgili sair mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER          : …/…/… tarihli kira sözleşmesi, ihtarname, tanık beyanları ve gerektiğinde her türlü hukuki deliller.

SONUÇ VE İSTEM              : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, işyeri ihtiyacı nedeniyle kiralananın tahliyesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı Vekili

Av.

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran