İhtiyaç Nedeniyle Taşınmaz Tahliye Talebi Dava Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17168
post-template-default,single,single-post,postid-17168,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

İhtiyaç Nedeniyle Taşınmaz Tahliye Talebi Dava Dilekçesi

İhtiyaç Nedeniyle Taşınmaz Tahliye Talebi Dava Dilekçesi

 

SULH HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI                                  :

ADRES                                  :

DAVALI                                  :

ADRES                                  :

KONU                                      : İhtiyaç nedeniyle tahliye talebimizden ibarettir.

AÇIKLAMALAR                  : 1- Davalı kiracı, müvekkilimize ait olan ve …. adresinde bulunan dairede …/…/… başlangıç tarihli kira sözleşmesi gereğince kiracı olarak oturmakta ve halen aylık … TL kira ödemektedir.

2- Müvekkilimizin kızı … …, … Aile Mahkemesi’nin …/… sayılı kararıyla eşinden boşanmış ve çocuğu ile birlikte müvekkilimize sığınmak zorunda kalmıştır. Müvekkilin kızı zor durumdadır ve halen konut ihtiyacı içindedir.

3- Davalıya kiralanan taşınmaza müvekkilimizin ihtiyacı olduğunu müvekkil, davalıya ihtar ile duyurmuştur. Ancak herhangi bir cevap alamamıştır.

HUKUKİ NEDENLER      : Borçlar Kanunu,ilgili sair mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER                       : …/…/… tarihli kira sözleşmesi, ihtarname, boşanma kararı örneği, tanık beyanları ve gerektiğinde her türlü hukuki deliller.

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda açıklanan nedenlerle, davalının kiracı olarak oturmakta olduğu kiralananın tahliyesine, yargılama giderlerinin  davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla ve bilvekale arz ve talep ederiz.

Davacı Vekili

Av.

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran