İhtarnameye Cevap Örneği
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17895
post-template-default,single,single-post,postid-17895,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

İhtarnameye Cevap Örneği

İhtarnameye Cevap Örneği

Noterden Gelen İhtarnameye Cevap

………… 2. NOTERLİĞİ’NE

İHTARA CEVAP VEREN  :
VEKİLLERİ                           :

ADRES                                    :
KARŞI TARAF                      :
VEKİLLERİ                           :
KONU                                      : ../../.. Tarihli, … Noterliği ….. Yevmiye Numaralı İhtarnameye cevap
AÇIKLAMALAR
1. Söz konusu ihtarnameyi gönderen kiralayanın bahsi geçen talepleri hukuki dayanaksızdır. Kiralayan ..-.. tarihleri arasındaki yeni kira dönemi için aylık net …..,00 TL olarak ödenmesini talep etmektedir. Ancak söz konusu talep haksız, fahiş ve hukuki dayanaktan yoksundur.
2. Kiralayan yanın ihtarnamesinde kira bedelinin artışına ilişkin talebin sebebi olarak, söz konusu mecurun civarında meydana gelen yeni kentsel düzenlemeler olarak belirtilmiştir. Bu bahisle de söz konusu taşınmazın civardaki diğer taşınmazlara göre daha düşük bedelle kiralanmış olduğuna değinmektedirler. Ancak bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.
Bilindiği üzere yerleşmiş Yargıtay uygulamasına göre hak ve nesafete göre kira bedelinin tespit edilmesi halinde takip eden dönemlerde üç yıl arka arkaya % 65 ile sınırlı olmak üzere ÜFE (TEFE) endeks oranı kadar kira artışı talep edilebilir.
3.Taraflar arasında imzalanmış olan ../../.. tarihli ilk kira sözleşmesinde aylık kira bedeli …,00-TL olarak kararlaştırılmıştır. Kira sözleşmesinde kira bedelinin artışına ilişkin başkaca şart bulunmamaktadır. Sözleşmeyi takip eden dönemlerde ise müvekkil enflasyon oranı üzerinde artış yaparak kiraları ödemiştir. İhtarla artış istenen dönem söz konusu kira sözleşmesine göre beşinci dönemdir. Önceki dönemlerde olduğu gibi ../../.. tarihinde başlayacak yeni dönem kirası da yıllık ÜFE rakamı baz alınarak artırılacaktır. İhtarname ile talep edilen miktar haksız ve fahiş olduğundan kabul etmemiz mümkün değildir.
Sayın Noter, üç nüshadan ibaret bu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde muhafazasını, tebliğ şerhini havi diğer nüshasının da tarafımıza verilmesini talep ederiz. ……./…../2018

…………….Vekilleri

Av.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran