İhbar ve Kıdem Tazminatı Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17912
post-template-default,single,single-post,postid-17912,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

İhbar ve Kıdem Tazminatı Talebi

İhbar ve Kıdem Tazminatı Talebi

                                                                               

 İŞ MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE                                        

Davacı        :    ……….. (T.C. Kimlik No. …..……)

                        Adres:………………………………………..

Davalı         :

Adres:………………………………………..

Dava           :    Haklı bir neden gösterilmeden tazminatsız olarak işten çıkarılan davacının, fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak üzere, kıdem ve ihbar tazminatı hesaplatılarak ödenmeleri gerektiği tarihlerden işletilecek en yüksek mevduat faizleri İle birlikte davalı işverene ödetilmesi  isteminden ibarettir.

Harca esas  :    …….. TL.

Açıklamalar: 

1-  Tazminatsız işten çıkarılma:

Davacı ……….. S.S.K. sicil no.lu sigortalı işçi ve “…………………” olarak ………… tarihleri arasında davalı şirkette çalışmış, tazminatı ödenmeden işten çıkarılmıştır.

2-  Hizmet süresi:

Davacı, yukarıda belirtilen tarihler arasında aralıksız aynı iş yerinde ve aynı işverene bağlı olarak çalışmış ancak sigortalı hizmet döküm cetvelinde giriş çıkış yapılarak farklı iş yerlerinde çalışmış gibi gösterilmiştir. Bunun, ….. olmasından kaynaklanmış olabileceği tahmininde bulunuyoruz.

3-  Davacının aylık net ücreti

Davacının son ücreti aylık  brüt ………… TL. olup, yılda iki maaş ikramiyesi, yemek ve yol parası ücret unsurlarıdır. Kıdem ve ihbar tazminatının buna göre hesaplanması gerekmektedir.

Hukuki Nedenler :   4857 sayılı İş Kanunu,.5521 sayılı Yasa,  6100 sayılı HMK.vs.

Hukuki Deliller    :    İş yeri ve sigorta kayıtları, tanıklar, bilirkişi raporu vs. her tür kanıt.

Sonuç ve İstek     :  Yukarıda izah olunan ve mahkemenin re’sen göz önünde bulunduracağı nedenlerle;

Haksız işten çıkarılma nedeniyle, 6100 sayılı Yasa’nın 107.maddesi uyarınca toplanacak delillere göre, fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak üzere, kıdem ve ihbar tazminatı ile yıllık izin ücret alacakları belirlenerek, ödenmeleri gerektiği tarihlerden işletilecek en yüksek mevduat faizleri,yargılama giderleri ve avukatlık ücretiyle birlikte davalı işverene ödetilmesine karar verilmesini saygı ile dileriz.

                                                                                            Davacı     

1) Davacının ustalık belgesi

2) İşe giriş bildirgesi

3) SGK. kayıtları

4) Son ücret bordrosu

İlgili yerlerden istenecek belgeler:

1) İşyerinden işçinin özlük dosyası

2) SGK’dan sigortalı hesap döküm cetveli

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran