Hakem Sıfatıyla Taşınmaza Yapılan Müdahalenin Önlenmesi İstemi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19846
post-template-default,single,single-post,postid-19846,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Hakem Sıfatıyla Taşınmaza Yapılan Müdahalenin Önlenmesi İstemi

Hakem Sıfatıyla Taşınmaza Yapılan Müdahalenin Önlenmesi İstemi

… MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’ NE;

 

DAVACI                                                                  :

 

  1. KİMLİK NUMARASI :

 

ADRESİ                                                                   :

 

VEKİLİ                                                                    :

(Varsa tarafların kanuni temsilcilerinin)

 

 

DAVALI                                                                  :

 

TC KİMLİK NUMARASI                                   :

 

ADRES                                                                    :

 

VEKİLİ                                                                    :

(Varsa tarafların kanuni temsilcilerinin)

 

 

KONU                                               : Sayın Hakimliğiniz Tarafından Hakem Sıfatıyla Taşınmaza Yapılan Müdahalenin Önlenmesi İstemi.

 

AÇIKLAMALAR                           :

 

1-)  Davalı idare hiçbir ilgisi ve hakkı olmadığı halde, … İli, … mevkiinde, … diye anılan sağlık kurumunun tam karşısında bulunan, tapunun … Ada, … Parselde kayıtlı ve …/…/… tarih, … yevmiye numarası (EK-1) ile müvekkilimiz idare adına kayıtlı bulunan … m² büyüklüğündeki arsaya, üzerine yeni …  Adliye Sarayı inşaatı yapmak üzere el atmış bulunmaktadır.

 

2-) Söz konusu taşınmazda gerek davalı idarenin gerekse Adalet Bakanlığı’nın herhangi bir hakkı bulunmamaktadır. Nitekim, müvekkilim idare bağlı olduğu İçişleri Bakanlığından almış olduğu …/…/… tarih ve … sayılı emir (EK -2) gereği söz konusu arsaya yeni Özel İdare binası için malzemeler taşımış durumda iken, davalı idarenin arsaya el atması tamamen haksız ve hukuka aykırıdır.

 

3-) Bu nedenle, davalı idarenin hiçbir hakkı olmadığı halde haksız olarak el attığı arsadaki müdahalesinin kaldırılması için, 3533 sayılı Kanun hükümleri gereğince sayın mahkemenizin hakem sıfatıyla el atmanın önlenmesi davasını incelemesini talep etme zorunlu hale gelmiştir.

 

HUKUKİ NEDENLER                  : 3533 S. K. m. 1

 

HUKUKİ DELİLLER                    :

1-) Tapu kaydı

 

2- ) Bakanlık Emri

 

3-) Tanık beyanı

 

SONUÇ VE İSTEM                                    : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, müvekkilimiz idare adına kayıtlı bulunan taşınmaza davalı idare tarafından yapılan müdahalenin hakem sıfatıyla önlenmesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine, karar verilmesini talep ederiz.  …/…/…

 

 

EKLER                                               :

1-) Tapu kaydı

 

2- ) Bakanlık Emri

 

3-) Tanık Listesi

 

 

Davacı Vekili

Av.

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran