Fuzuli İşgal Nedeniyle Tahliye Talebi Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17170
post-template-default,single,single-post,postid-17170,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Fuzuli İşgal Nedeniyle Tahliye Talebi Dilekçesi

Fuzuli İşgal Nedeniyle Tahliye Talebi Dilekçesi

 

SULH HUKUK MAHKEMESİNE

DAVACI                                      :

TC KİMLİK NUMARASI     :

VEKİLLERİ                             :

ADRES                                      :

DAVALI                                       :

TC KİMLİK NUMARASI     :

ADRES                                      :

KONU                                          : Fuzuli işgal nedeniyle tahliye talebimizden ibarettir.

AÇIKLAMALAR                     : 1- Davalı, mülkiyeti davacı müvekkilimize ait olan ve …. adresinde bulunan apartman dairesinde …/…/… başlangıç tarihli yazılı kira sözleşmesi ile aylık … TL bedelle kiracı olarak oturmaktadır.

2- Davalı, kira sözleşmesinde kiralananın başkasına devredilemeyeceği şartı bulunduğu halde kiralananı …/…/… tarihinde … ‘a kiralamıştır.

3- Bu durum üzerine davacı müvekkil, davalıya …… Noterliğinden …/…/… tarih ve … yevmiye nolu ihtarname ile bu hususa rızası bulunmadığını ve bir ay içinde kiralananın eski hale getirilmesini bildirmiştir.

4- Ancak davalı bu ihtarnameye rağmen kiralananı eski hale getirmediğinden bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER         : 6570 s. Kanun m. 12 ve ilgili sair mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER           : …/…/… tarihli kira sözleşmesi, tanık beyanları, ihtarname, bilirkişi incelemesi, yasal ve takdiri diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda açıklanan nedenlerle davalının oturmakta olduğu kiralananın tahliyesine, yargılama giderlerinin  davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla ve bilvekale arz ve talep ederiz.

Davacı Vekili

Av.

 

 

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran