El Atmanın Önlenmesi ve Muhdesatın Yıkılması Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18305
post-template-default,single,single-post,postid-18305,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

El Atmanın Önlenmesi ve Muhdesatın Yıkılması Talebi

El Atmanın Önlenmesi ve Muhdesatın Yıkılması Talebi

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                        : A…

Davalı                        : B…

Konu                          : El atmanın önlenmesi davalının yaptığı yapının(muhdesatın) yıktırılması istemi.

Dava Değeri            : … TL

Açıklamalar

1. Davalı, … ili, … ilçesi, … mahalle/köy, … sokağında bulunan tapuda adıma … ada … parsel nolu kayıtlı taşınmaza (bağ, bahçe, evin avlusu vb) el atarak haksız olarak yapı inşa etmiş ve o yeri … olarak kullanmaktadır.

2. Kendisine sözlü ve yazılı tüm ricaların geri çevrilmiş, davalı el atmasına devamında ısrar etmiştir.

3. Tecavüz ettiği yer, tapuda kayıtlı mülkümdür. Haliyle davalının herhangi bir hakkı bulunmamaktadır. Haksız tecavüzüne devam ettiği için işbu davanın açılması gerekmiştir. Yaptığı inşaatın da yıkılmasını talep etmekteyim.

Hukuki Deliller     : Tapu kayıtları, Keşif, Bilirkişi incelemesi, Tanıklar ve sair her türlü yasal delil

Hukuki Neden       : TMY 683 ve ilgili mevzuat

Sonuç ve İstem  : Gerekli inceleme ve yargılama yapılarak davalının vaki … ada … parsel nolu adıma kayıtlı taşınmaza el atmasının önlenmesine ve yaptığı inşaatın (muhdesatın) yıkılmasına, masrafların davalıdan alınmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran