El Atmanın Önlenmesi ve Ecrimisil İstemi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18135
post-template-default,single,single-post,postid-18135,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

El Atmanın Önlenmesi ve Ecrimisil İstemi

El Atmanın Önlenmesi ve Ecrimisil İstemi

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                      :

Davalı                       :

Konu                        : El atmanın önlenmesi ve … TL ecrimisil istemi

Deliller                    Tapu kayıtları, Keşif, Bilirkişi, Tanıklar ve sair yasal her türlü delil

Hukuki Neden      : TMY 683 ve ilgili mevzuat

Dava Değeri           : … TL

Açıklamalar           : 

1. Davalı yan, … ili, … ilçesi, …mahalle/köy, … mevkiinde bulunan tapuda kayıtlı … ada … parsel numaralı şahsıma ait taşınmaza … yılından/tarihinden beri el atıp kullanmaktadır.

2. Kendisine sözlü ve yazılı tüm başvurularım olumsuz karşılanmış, davalıya …. yevmiye numaralı ihtarname göndermeme rağmen davalı el atmasına devam etmiştir. … tarihinden bu yana söz konusu taşınmazı kullanamamakta, ekip biçememekteyim. Bu yüzden maddi zararım da oluşmuştur.

3. Davalı, haksız tecavüz ve kullanmasına devam ettiği için işbu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

4. Davalının haksız kullanımı nedeniyle … yıl için … TL ecrimisil de talep etmekteyim.

Talep ve Sonuç

Gerekli inceleme ve yargılama yapılarak, davalı yanın  mezkur … ada … parsel numaralı taşınmazıma el atmasının önlenmesine ve haksız kullanımı nedeniyle … TL ecrimisilin yasal faizi ile davalıdan alınmasına, masrafların ve yargılama giderlerinin davalıya yüklenmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

 

Davacı

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran