Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Talebi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18311
post-template-default,single,single-post,postid-18311,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Talebi

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Talebi

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

Davacı                : Ad ve Soyad

Adres                 :

Vekilleri           :

Adres                :

Davalı                : Ad ve Soyad

Adres                :

Konu                  : .…. TL destekten yoksun kalma tazminatının talebine ilişkindir.

Açıklamalar  

1. …/…/… tarihinde, … karayolunun … mevkiinde,  müvekkilimizin eşi muris …’nin içinde bulunduğu … plakalı araca, karşı istikametten gelen ve davalı … tarafından kullanılan …plakalı aracın çarpması sonucu, müteveffa… hayatını kaybetmiştir.

2. … Asliye Ceza Mahkemesinde olayla ilgili olarak görülen ceza davasında sunulan bilirkişi raporunda davalının kusur oranı  %.. olarak tespit edilmiş bulunmaktadır.

3. Müteveffa, … yılından beri, …’de, … olarak çalışmaktadır ve maaşı … TL’dir. Davalı müvekkilimiz ise ev hanımı olup herhangi bir gelire sahip değildir.Haliyle tek desteği müteveffa eşi olup ölümüyle müvekkilimiz  tamamen destekten yoksun kalmıştır.

4.Açıklanan sebeplerle, fazlaya ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla … TL maddi tazminatın davalıdan alınarak müvekkile ödetilmesi amacıyla işbu davayı açmak zorunluluğu doğmuştur.

Hukuki Deliller : Veraset İlamı, .. Asliye Ceza Mahkemesi …./.. E.sayılı dosya, ceza dosyasında sunulan bilirkişi raporu, tanıklar, nüfus kaydı ve diğer her türlü delil.

Hukuki Neden  : BK md. 45 ve ilgili mevzuat

Sonuç ve İstem : Yukarıda açıklanan nedenlerle, fazlaya dair haklarımız saklı kalmak kaydıyla …… TL. destekten yoksun kalma tazminatının davalıdan tahsiline, yargılama giderlerinin ve karşı vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini  bilvekale arz ve talep ederiz.

Davacı

Vekilleri

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran