Çocuğun cinsel istismarı suç duyurusu dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18380
post-template-default,single,single-post,postid-18380,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Çocuğun cinsel istismarı suç duyurusu dilekçesi

Çocuğun cinsel istismarı suç duyurusu dilekçesi

 

 

      … CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

 

ŞİKAYET EDEN

(MÜŞTEKİ)                          :

 

TC KİMLİK NUMARASI             :

 

VEKİLİ                                 :

 

ADRES                                 :

 

ŞİKAYET EDİLEN                        :

(ŞÜPHELİ)

 

SUÇ                                       : Çocuğun Cinsel İstismarı

 

SUÇ TARİHİ                       : …/ …/ ….

 

AÇIKLAMALAR               :

 

1-) Sanık … …. ,  …/ …/ … tarihinde müvekkilimizin okula gittiği sırada yolda önünü keserek; babasının iş kazası geçirdiğini ve şu an hastanede olduğunu söylemiş ve onu hastaneye babasının yanına götüreceğini, kendisinin babasının iş arkadaşı olduğunu ve zaten kendisini de babasının gönderdiğini beyan etmiştir.

 

2-) Müvekkilimiz … …, henüz … yaşındadır. Daha on beş yaşını tamamlamamış olmakla birlikte kendisinin kandırıldığı hususunu o an yaşayacağı telaşla algılayabilecek durumda değildir. Bu nedenle sanığın söylediklerine inanmış, sanığın hastaneye götürme bahanesine kanarak sanığın arabasına binmiştir.

 

3-) Sanık , …. İlinin  …… mevkiinde arabayı park etmiş, aracı da kilitleyerek müvekkilimize doğru yanaşmaya başlamıştır. Müvekkilimiz … …,  sanığı sürekli olarak itip ona karşı direnmesine rağmen, bir türlü elinden kurtulamamıştır. Direnme sırasında müvekkilimiz kafasını torpido gözüne vurarak bayılmıştır. Bunu fırsat bilen sanık müvekkilimize karşı defalarca cinsel saldırıda bulunmuştur.

 

4-) Olaydan birkaç saat sonra sanık müvekkilimizi yarı baygın bir halde evinin yakın bir yerine bırakmış ve bırakmadan önce müvekkilimin boğazına yapışarak “Eğer olaydan annene ya da babana bahsederse bunun on katını yapacağını, yaptığının daha hiçbir şey olmadığını ve ayrıca onların da boğazını keseceğini” söyleyerek tehdit etmiştir.

 

5-) Müvekkilimiz yaşadığı korku ve üzüntü nedeniyle uzun bir süre ailesine bu husustan bahsetmemiş fakat annesinin bir gün kendisini sıkıştırmasıyla söz konusu durum ortaya çıkmıştır.

 

6-) Sanığın müvekkilimize karşı yaptığı eylemi, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 103. maddesinde belirtilen suçu oluşturduğundan, şikayet dilekçesinin verilmesi zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER      : 5237 S. K.  m. 103 ve ilgili mevzuat.

 

SONUÇ VE İSTEM            : Yukarıda açıklanan nedenlerle şüpheli …. …. hakkında tahkikat yapılmak suretiyle cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini vekaleten talep ederiz. …/…/….

 

 

Müşteki Vekili

                                                                                                               Av.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran