Boşanma Davası - Üç Yıllık Sürenin Geçmiş Olması
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18727
post-template-default,single,single-post,postid-18727,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Boşanma Davası – Üç Yıllık Sürenin Geçmiş Olması

Boşanma Davası – Üç Yıllık Sürenin Geçmiş Olması

AİLE MAHKEMESİNE
Davacı : A… (karı veya koca)
Davalı : B… (koca veya karı)
Konu : Açılmış boşanma davasının reddi kararının kesinleşmesinden itibaren 3 yılın geçmiş olması nedeniyle TMK’nın … maddesi uyarınca boşanma kararı verilmesi istemi.
Hukuki Deliller : Nüfus kayıtları, …/… esas sayılı boşanma dava dosyası ve dosyadaki ret kararı, Tanıklar,Mali ve sosyal durum araştırması ve sair her türlü yasal delil.
Hukuki Neden : TMK ve ilgili her türlü mevzuat
Açıklamalar :
1. Davacı müvekkilimiz, davalı eşi B… ile ……… gününden beri evlidirler. Bu evliliklerinden çocukları olmamıştır (olmuştur).
2. Taraflar evlendiklerinden bu yana evliliklerini ayakta tutmaya çalışmışlarsa da bunda başarılı olamamışlar ve ……….tarihinde davacı müvekkilimiz evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle davalı hakkında …./…. esas sayılı boşanma davası açmıştır. Ancak söz konusu dava hakkında ……..Mahkemesince ……gün ve …../…… sayılı kararda ret kararı verilmiştir.
3. Ret kararı ……….gününde kesinleşmiş olup kesinleşme gününden itibaren üç yıldan çok fazla bir zaman geçmiştir. Taraflar bu süre içinde ortak hayatı devam ettirememişlerdir. Bu nedenle işbu davanın açılması zorunlu hale gelmiştir.
4. TMK’nun …. maddesi uyarınca delillerimin toplanarak boşanma kararı verilmesini arz ederiz.
Sonuç ve İstem : Yukarıda açıkladığımız üzere , açılan ……esas sayılı boşanma davasına ait ret kararının kesinleştiği günden itibaren taraflar ortak hayatı devam ettirmek için davalı ile bir araya gelememiş ve evlilik birliğine devam edilememiştir. Ret kararının kesinleşme gününden itibaren de üç yıldan çok fazla bir zaman geçmiş olması nedeniyle TMK hükümleri uyarınca tarafların BOŞANMASINA, masrafların davalıdan alınmasına karar verilmesini saygılarımızla arz ve talep ederim.

Davacı A… (eş)
Vekili
Av.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran