Ayrılık Süresinin Bitmesi Sebebiyle Boşanma Davası Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18776
post-template-default,single,single-post,postid-18776,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Ayrılık Süresinin Bitmesi Sebebiyle Boşanma Davası Dilekçesi

Ayrılık Süresinin Bitmesi Sebebiyle Boşanma Davası Dilekçesi

.… Aile Mahkemesi’ne

Davacı :

Vekili :

Davalı :

Adresi :

Konu : Ayrılık süresinin bitmesi sebebiyle boşanma kararı verilmesi talebinden ibarettir.

Açıklamalar :
1-Davalı ile davacı müvekkilimiz …/…/…. tarihinde evlenmiştir. Nüfus kayıtları, …ili, …ilçesi, … mahallesi, … cilt no, … aile no, … sıra nodadır. Evlilikten … ve … isimli …. çocukları bulunmaktadır.
2- Taraflar …/…/…. tarihinde …. Aile Mahkemesinde boşanma davası açmışlar, bu dava neticesinde mahkeme tarafların boşanmasına değil 1 yıl ayrılığına karar vermiştir.
3- Bu süre geçmiş olmasına rağmen taraflar bir araya gelmemişler, evlilik birliği eski haline gelememiştir.
4- Artık bir arada yaşamaları mümkün olmayan tarafların boşanmaları için işbu davanın açılması gereği doğmuştur.

Hukuki Nedenler : 4721 s. Kanun m. 172 ve ilgili sair mevzuat.

Hukuki Deliller : Nüfus kaydı, ayrılığa ilişkin mahkeme ilamı, tanık beyanları ve gerektiğinde her türlü hukuki deliller.

Sonuç ve İstem : Yukarıda açıklanan nedenlerle tarafların boşanmalarına, müşterek çocuklarının velayetlerinin davacıya verilmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin davalı tarafa yükletilmesine karar verilmesini saygılarımızla bilvekale arz ve talep ederiz.
…/…/…

Davacı
Vekili
Av.

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran