Ayıplı Mal Bedelinin Ödenmesi İstemi İle Aleyhimize Yapılan Başvuruya ihtarname örneği
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19029
post-template-default,single,single-post,postid-19029,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Ayıplı Mal Bedelinin Ödenmesi İstemi İle Aleyhimize Yapılan Başvuruya ihtarname örneği

Ayıplı Mal Bedelinin Ödenmesi İstemi İle Aleyhimize Yapılan Başvuruya ihtarname örneği

… KAYMAKAMLIĞI’NA

(Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyeti Başkanlığı)

ŞİKAYET EDEN                            :

VEKİLİ                                            :

ŞİKAYET EDİLEN                                   :

ŞİKAYETİN KONUSU                  : Ayıplı Mal Bedelinin Ödenmesi İstemi İle Aleyhimize Yapılan Başvuruya Cevaplarımızdır.

ŞİKAYETİN PARASAL

DEĞERİ                                           : … TL.

AÇIKLAMALAR                           :

1-) Şikayet eden ile müvekkilimiz firma …/ …/ … tarihinde uydu anteni kurulması konusunda anlaşmış (EK-1) ve gerekli teknik kurulum müvekkilimiz firmanın elemanları tarafından …/ …/ … tarihinde gerçekleştirilmiştir. Bu kurulum sırasında firma elemanları tarafından uydu anteninin evde küçük çocuk olması nedeniyle balkona kurulmaması yönünde görüş belirtilmiş ama şikayet eden tarafından özellikle balkona koyulması üzerinden ısrar edilmiştir. Hatta bu husus firma elemanları tarafından tutanakla kayıt altına alınmıştır. (EK-2)

2-) Şikayet eden, sözleşmenin imzalanmasından sonra görüntü kalitesinin giderek düştüğünü gözlemlemiş ve bu durum nedeniyle müvekkilimiz firmaya telefon açmıştır. Firma elemanları tarafından …/ …/ tarihinde bakıma gidilmiş ve bu sırada evdeki çocuğun antenin kabloları ile oynayarak aşınmasına neden olduğu görülmüş ve şikayet edene belirtilmiştir.

3-) …/ …/ … tarihinde firmanın elemanlarınca yapılan bakım neticesinde görüntü kalitesi düzelmiş fakat …/…/… tarihinde tekrar aynı sıkıntı yaşandığı gerekçesiyle müvekkilimiz firmaya başvurulmuştur. Firma elemanları tarafından …/ …/ tarihinde bakıma gidilmiş bir önceki sıkıntıda olduğu gibi kabloların tekrar aşındığı tespit edilmiş ve bu husus fotoğraflarla belgelenmiştir. (EK-3) Kabloların korunması için firma elemanları kabloları sarmayı teklif etmiş ama şikayet eden tarafından kabul edilmemiştir.

4-) Açıklanan nedenle müvekkilimiz firmanın üzerinde düşen tüm yükümlülükleri yerine getirmesi nedeniyle şikayet edenin talebinin reddine karar verilmesini isteme zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER                  : 6502 S. K. m. 8, 9, 10, 11, 12

HUKUKİ DELİLLER                    :

1-)… Seri Nolu Fatura,

2-) …/…/… tarihli tutanak

3-) Fotoğraflar

SONUÇ VE İSTEM                                    : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, şikayet edenin isteminin reddine karar verilmesini müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/ …/ …

EKLER                                               :

1-)… Seri Nolu Fatura,

2-) …/…/… tarihli tutanak

3-) Fotoğraflar

4-) Bir adet onaylı vekaletname örneği.

Şikayet Edilen Vekili

             Av.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran