ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19900
post-template-default,single,single-post,postid-19900,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

ARAÇ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

 

 

 

………… ………….. ………/………. adresinde oturan satıcı ……… ………. ile ………… …………  ……../……… adresinde oturan alıcı ………. .…….. arasında aşağıdaki koşullarla otomobil satış sözleşmesi akdolunmuştur. Buna göre aşağıda cinsi ve evsafı yazılı araç satıcı tarafından alıcıya satılmıştır.

 

 

SATILAN ARACIN KİMLİĞİ ;

 

Plaka :

 

Cinsi :

 

Markası ve tipi :

 

Modeli :

 

Rengi :

 

Motor No :

 

Şase No :

 

Tescil Tarihi :

 

Ruhsat sahibi :

 

 

 

ŞARTLAR;

 

1- Satış konusu otomobilin fiyatı ………-TL (yazıyla …………………..) olup alıcı tarafından satıcıya peşin olarak ../../….. tarihinde ödenmiştir. Aracın satıcı tarafından alıcıya teslim tarihi ../../….. olarak kararlaştırılmıştır.

 

2- Satıcı, aracı teslim etmesi gereken tarihe kadar devretmediği takdirde, almış olduğu ………….. -TL’yi sözleşme tarihinden itibaren yıllık % … faiz oranı ile geri ödeyecektir.

 

3- Aracın devri en geç ../…/….. tarihine kadar satıcı tarafından alıcıya yapılacaktır. Alıcı aracı devralmaktan, satıcıda devretmekten imtina edemez. Böyle bir durumda sözleşme herhangi bir ihtara gerek kalmaksızın geçersiz olacaktır.

 

4-  Satışı gerçekleştirilen aracın akit tarihine kadar mevcut olan bilumum vergi/ceza ve trafikteki dosyasında tedbir/haciz/ipotek gibi herhangi bir muamelesi var ise bütün bunların izalesi ve ödemeleri satıcıya ait olup, bu tarih itibariyle, olması muhtemel doğabilecek her türlü cezai/maddi ve manevi yaptırımlardan veya sorumluluk gerektirecek her türlü olaydan ve vakalardan alıcı sorumludur.

 

5- Otomobil sağlam olarak alınmış olup alıcı tarafından teslim alınana kadar meydana gelecek olan hasar ve zarardan satıcı sorumludur.

 

6- İşbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda …………. Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

7- İşbu yedi maddeden oluşan satış sözleşmesi aşağıda imzaları bulunan tanıklar huzurunda …./…../….. tarihinde tanzim ve imza edilmiştir.

 

 

 

 

SATICI                                                                                ALICI

Adı Soyadı                                                                           Adı Soyadı

 

İmza                                                                                      İmza  

 

 

 

 

 

 

 

 

TANIK                                                                                TANIK

Adı Soyadı                                                                           Adı Soyadı

 

İmza                                                                                      İmza  

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran