Anlaşmalı Boşanma Davası Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18778
post-template-default,single,single-post,postid-18778,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Anlaşmalı Boşanma Davası Dilekçesi

Anlaşmalı Boşanma Davası Dilekçesi

AİLE MAHKEMESİNE

Davacı : A… (eş)
Davalı : B… (diğer eş)
Konu : TMY 166/3 maddesi uyarınca anlaşma gereği boşanma istemi
Hukuki Deliller : Nüfus kayıtları, Mahkemeye sunulan protokol, Davalının bizzat mahkemede kabulü ve sair her türlü yasal delil.
Hukuki Nedenler : TMY 166/3 ve ilgili mevzuat

Açıklamalar :
1. Davalı B… ile davacı müvekkilimiz ……… gününden beri evlidir. Bu evliliğimizden çocukları olmamıştır (olmuştur).
2. Son zamanlarda davalı ile müvekkilimizin arasında ruhen ve fikren uyumsuzluk çıkmış, bir arada yaşama için çabaları da yeterli olmamıştır. Artık evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün olmamıştır. Davalı yan da boşanmak istemektedir.
3. Boşanmanın fer’i hükmü olarak davalı ile davacı arasında yapılan anlaşmalı boşanma protokolü de ekte sunulmuştur.
4. Taraflar arasında boşanma kararı verilmesini talep ediyoruz.

Sonuç ve İstem :
Davamızın kabulü ile davalı yanın da boşanma isteğini kabul ettiği açık olduğundan duruşma günü verilerek taraflar arasında yapılan anlaşmaya, protokolebinaen TMY 166/3 maddesi uyarınca tarafların boşanmasına , masrafların davalıdan alınmasına protokol uyarınca, ekonomik ve sosyal durum hakkında da karar verilmesini saygılarımızla ve bilvekale arz ve talep ederiz.

Davacı A… (eş)
Vekili
Av.

Ek : 1. Protokol
2. Nüfus kayıt sureti

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran