Alkol Bağımlılığı Nedeniyle Kısıtlama Kararı Verilmesi İstemi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17315
post-template-default,single,single-post,postid-17315,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Alkol Bağımlılığı Nedeniyle Kısıtlama Kararı Verilmesi İstemi

Alkol Bağımlılığı Nedeniyle Kısıtlama Kararı Verilmesi İstemi

              … SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE,

İSTEMDE BULUNAN         :

TC KİMLİK NUMARASI   :

ADRES                                     :

VEKİLİ                                    :

(Varsa tarafların kanuni temsilcilerinin)

ADRES                                   :

(Varsa tarafların kanuni temsilcilerinin)

KONU                                    : Alkol bağımlılığı nedeniyle kısıtlama kararı verilmesi istemini

içerir dilekçemizdir.

AÇIKLAMALAR                 :

1-)  Müvekkilimiz, halen ……  adresinde yerleşik olup, evli ve … çocuk sahibidir. (EK-1)

2-) İşlerinin giderek bozulması nedeniyle, son … yıldır ciddi bir ekonomik sıkıntı içine girmiştir. Halen yaşamakta olduğu bu ekonomik sıkıntı, zamanla aile içindeki ilişkileri de bozmuş ve en sonunda, eşinin, müşterek çocukları da alarak, kendi ailesinin yanına yerleşmesine neden olmuştur.

3-) Müvekkilimiz, işyerini kapatmak zorunda kaldıktan sonra, borçlarını ödeyebilmek amacıyla dükkanını satmak zorunda kalmıştır. Ancak, satıştan elde ettiği para, borçlarının ancak bir kısmını karşılayabilmiştir. Yaşamakta olduğu sorunlar nedeniyle, iyi günlerinde sadece keyif amacıyla içtiği alkole giderek bağımlı hale gelmiştir. bu durumla ilgili olarak dilekçemiz ekinde sunulmuş tanık listesinde (EK-2) isimleri yer alan ilgililer de, mahkemenizce uygun görülmesi halinde, duruma ilişkin izahat verecektir. Bu arada, asgari ücretle çalışmaya başladığı … adresinde kain … unvanlı işyerinden de …/…/… tarihinde alkol yüzünden kovulmuştur. (EK-3) Bu tarihten sonra, bugüne kadar iş bulamadığı için, evindeki eşyaları ikinci el eşya ticareti ile uğraşan spot mağazalara satmaya başlamıştır. Böyle giderse, yakın bir tarihte, artık elinde satacak bir şeyi de kalmayacaktır.

4-) Müvekkilimiz, aslında işinin ehli bir zanaatkardır. Ailesini ve sağlığını tamamen kaybetmek tehlikesi ile karşı karşıyadır. Ancak, artık bağımlılık haline gelen alkol alışkanlığı, mantıklı düşünmesine, isabetli kararlar alıp uygulamasına ve dolayısıyla, şu anda tamamen aleyhine olan yaşam koşullarını lehine çevirmesine engel olmaktadır.

5-) Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenlerle, müvekkilimizin kısıtlanmasına karar verilmesine ve kendisine vasi atanmasına karar verilmesi zorunluluğu doğmuştur. Müvekkilimizin ağabeyi …, halen … adresinde yerleşik olup, vasi olarak atanma konusunda gönüllüdür. Mahkemenizce uygun görülmesi halinde, üzerine düşeni yapmaya hazırdır.

HUKUKİ NEDENLER        : 4721 S. K. m. 21, 406, 409, 410, 414, 415

HUKUKİ DELİLLER          : 1-) Nüfus kayıtları

2-) Tanık anlatımları

3-) İşyeri Kayıtları

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda açıklamaya çalıştığımız nedenlerle, alkol bağımlılığı ve yol açtığı olumsuzluklar nedeniyle, müvekkilimizin kısıtlanmasına ve kendisine vasi atanmasına karar verilmesini, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/ …/ …

EKLER          : 1-) Nüfus kayıtları

2-) Tanıkların isimleri ve adresleri ile tanıklık edecekleri konuları

gösterir tanık listesi,

3-) İşyeri Kayıtları

4-) Bir adet onaylı vekaletname örneği.

 

İstemde Bulunan Vekili

Av.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran