Akıl Hastalığı Sebebiyle Boşanma Davası
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18780
post-template-default,single,single-post,postid-18780,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Akıl Hastalığı Sebebiyle Boşanma Davası

Akıl Hastalığı Sebebiyle Boşanma Davası

Aile Mahkemesi Hakimliğine

Davacı : A… (eş)
Davalı : B… (akıl hastası olan eş); varsa veli veya vasisi
Konu : Akıl hastalığı sebebiyle boşanma.
Hukuki Deliller : Nüfus ve evlilik kayıtları,Tanıklar, Hastane sağlık kurulu raporu,
Mali ve sosyal durum araştırması ve sair her türlü yasal delil.
Hukuki Nedenler : TMY 165 ve ilgili maddeleri

Açıklamalar :
1. Davalı B… ile davacı müvekkilimiz…. tarihinde evlenmişlerdir, halen evlilikleri devam etmektedir. Bu evlilikten çocukları olmamıştır (olmuştur).
2. Davalı yan akıl hastasıdır. Davalının hastalığının geçmesi olanağı da olmadığı …….Devlet Hastanesi sağlık kurulunun ……gün ve …….sayılı raporuyla tespit olunmuştur.
3. Aile birliğinde ortak hayat çekilmez hale gelmiştir. Bu nedenle de işbu davanın açılması gerekmiştir.
4. Müvekkilimiz ve davalı yanın karı koca olarak söz konusu evliliğe devam etmeleri mümkün değildir. Bu sebeple tarafların boşanmalarına karar vermek gerekmektedir. Bu boşanma sebebiyle davacı müvekkilimiz için …. nafaka ve tazminat talebimiz vardır.(veya yoktur).

Sonuç ve İstem :
İddia olunan konuya ilişkin delillerimizin toplanarak davalı B…’nin akıl hastalığı nedeniyle TMY’sının 165’inci maddesi uyarınca tarafların boşanmasına, (nafaka isteniyorsa, tahsilinin istenmesine) masrafların davalıdan alınmasına karar verilmesini saygılarımızla ve bilvekale arz ve talep ederiz.

Davacı A… (eş)
Vekili
Av

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran