KREDİ KARTI HARCAMA İTİRAZI ŞEKLİ
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
25686
post-template-default,single,single-post,postid-25686,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

KREDİ KARTI HARCAMA İTİRAZI ŞEKLİ

KREDİ KARTI HARCAMA İTİRAZI ŞEKLİ

Adi Ortaklığın Feshi

 

Kredi kartı harcama itirazları, aşağıdaki yöntemlerle gerçekleştirilebilir:

  1. Çağrı Merkezi: Kart çıkaran kuruluşun çağrı merkezini arayarak
  2. Şube: Kart çıkaran kuruluşun şubesine giderek
  3. Yazılı Başvuru: Kart çıkaran kuruluşa yazılı olarak başvurarak
  4. Telefon Uygulaması: Bankaya ait telefon uygulaması üzerinden başvurarak

Kredi kartı harcama itirazında bulunabilmek için, harcamanın detayları (işyeri adı, işlem tutarı, işlem tarihi vb.) açıkça belirtilmelidir. Ayrıca, itirazı desteklemek adına belgelerin de sunulması gerekebilir. Örneğin, sahtecilik iddialarında, polis veya savcılığa yapılan başvurudan alınan belgenin ibraz edilmesi önemlidir.

Kredi kartı harcama itirazları, kart çıkaran kuruluş tarafından itiraz tarihinden itibaren 30 gün içinde değerlendirilir ve sonuçlandırılması beklenir. İtirazın geçerli bulunması halinde, itiraz edilen harcamaların tutarı kart sahibinin hesabından çekilir ve kendisine iade edilir.

Kredi kartı harcama itirazın değerlendirilmesinde, kart çıkaran kuruluş itirazın geçerliliğini kanıtlamakla yükümlüdür. Kart sahibi ise itirazın geçerli olduğunu kanıtlama yükümlülüğüne sahip değildir.

Kart sahibinin, kredi kartı harcama itirazın değerlendirilmesi sonucunda verilen karara karşı 30 gün içinde yazılı olarak itiraz etme hakkı bulunmaktadır. Ayrıca, bu karara karşı Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri  Hakem Heyeti başvurma hakkı da mevcuttur.

Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri  Hakem Heyeti Başvuru Dilekçesi Örneği teknik bir dilekçedir. Tüketici hukuku alanına girmektedir. Bu tür dilekçeler muhakkak konusunda uzman avukatlar tarafından hazırlanmalıdır. Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri  Hakem Heyeti Başvuru Dilekçesi Örneği hazırlanırken hukuki nedenler tek tek yazılmalı ve dayanılan deliller tek tek eklenmelidir. Tarih atılması da unutulmamalıdır.

 

  • Buraya tıklayarak diğer makale, örnek karar ve dilekçelerimize ulaşabilirsiniz
No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

EnglishGermanRussiaFinlandIran Hemen Arayın