İştirak nafakasının arttırılması talepli dava dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
25123
post-template-default,single,single-post,postid-25123,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

İştirak nafakasının arttırılması talepli dava dilekçesi

İştirak nafakasının arttırılması talepli dava dilekçesi

 

AİLE MAHKEMESİNE

 

DAVACI                                  :

VEKİLİ                                    :

DAVALI                                   :

DAVA                                      :

DAVA KONUSU                    : İştirak nafakasının arttırılması. (Aylık …. TL)

OLAYLAR                              : 1- Davacı müvekkile ile davalı, mahkemenizin vermiş olduğu ……/…… E., ……/…… K. sy. ilam ile boşanmışlar ve bu boşanma kararı kesinleşmiştir.

2- Söz konusu kararda mahkemeniz müşterek çocukların ikisini müvekkileme bırakmış ve bunların her biri için ….. (……) TL olmak üzere toplam ….. (……) TL iştirak nafakasına hükmetmiştir.

3- Çocukların büyümeleri, birinin okula başlaması ve davalının gelir durumundaki artış nedeniyle, artık yetersiz kalan nafakanın, iki çocuk için aylık ……… TL’ye çıkartılmasını talep etmekteyiz.

Bu nedenlerle iştirak nafakasının artırılmasına ilişkin işbu davanın açılması zorunlu olmuştur.

HUKUKİ SEBEPLER           :

DELİLLER                             : Boşanma ilamı, öğrenci belgesi, gelir-gider belgeleri ve her tür delil.

SONUÇ VE İSTEM               : Yukarıda arz edilen sebep ve gösterilen delillere göre davamızın kabulü ile, iştirak nafakasının çocukların her biri için aylık ….(….) TL olmak üzere toplam …. (…..) TL’ye çıkartılmasına, mahkeme masrafları ve vekalet ücretinin davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla vekaleten arz ve talep ederim. ../../..

 

Davacı Vekili

Av…………………

(İMZA)

EK:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

EnglishGermanRussiaFinlandIran Hemen Arayın