Deport Kararı
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
22712
post-template-default,single,single-post,postid-22712,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Deport Kararı

Deport Kararı

Deport Kararı Nedir?

Deport, Türkiye’de bulunan yabancı uyruklu kişinin sınırdışı edilmesini gerektiren bir fiil gerçekleştirmesi durumunda hakkında verilen sınırdışı kararıdır. Eğer hakkında deport kararı verilen yabancı uyruklu kişi süresi içerisinde deport kararına itiraz etmezse yani deport kararına karşı iptal davası açmazsa hakkında verilen sınırdışı kararı hüküm doğurmaya başlar ve yabancı uyruklu kişi Türkiye’den sınırdışı edilerek gönderilir.

Deport Kararına Nasıl İtiraz Edilir?

Hakkında deport kararı tesis edilen yabancı uyruklu kişi kararın kendisine tebliğ edilmesinden başlayarak 7 gün içerisinde idare mahkemesinde sınır dışı kararına itiraz yani deport kararına karşı iptal davası açması gerekir.

Kanunla belirlenen 7 günlük itiraz süresi hak düşürücü bir süredir ve 7 gün içerisinde sınırdışı kararına karşı iptal davası açılmaz ise artık tekrar dava açılabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu sebeple sürecin mutlaka bir deport avukatı ile takip edilmesi gerekmektedir.

Buraya tıklayarak diğer makale, örnek karar ve dilekçelerimize ulaşabilirsiniz

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

EnglishGermanRussiaFinlandIran Hemen Arayın