Zina sebebiyle boşanma dilekçesi örneği
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
20252
post-template-default,single,single-post,postid-20252,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Zina sebebiyle boşanma dilekçesi örneği

Zina sebebiyle boşanma dilekçesi örneği

…….SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

                                                                                                                       …….

 

DAVACI                   :…….

 

VEKİLİ                      :…….

 

DAVALI                    :…….

 

KONU                       : Zina sebebiyle boşanma .

 

AÇIKLAMAMAR      :1-Müvekkilim davalının 22 yıllık eşidir. Müşterek evliliklerinden 6 çocukları bulunmaktadır. Evlilik kayıtları …….İli, ……. İlçesi, ……. Mahallesi, ……. Cilt No, …….Sayfa No ve ……. Kütük Sıra Nodadır.

2-Davalı pazarcı esnafı olup, zaman zaman şehir dışında olup pazar ve panayırlarda sebze ve meyve satmaktadır. Müvekkilem de yıllardır evde dikiş dikmekte ve davalı eşine ve evin giderlerine katkıda bulunmaktadır.

 

3-Müvekkilemiz uzun zamandır eşinin kendisini aldattığı konusunda duyumlar almaktadır. Bir müddettir evine sadece hafta sonları gelen davalı, müvekkilimize işerin yoğun olduğunu ve bu nedenle zaman zaman kamyonda yatmak zorunda olduğunu söylemiştir. Bu durum 6 aydan fazla bir zamanı geçince müvekkilemiz şüphelenmiş ve eşini takip etmiştir. Eşinin, ………. ilçesinde …………….. adresinde bulunan bir başka eve düzenli olarak gittiğini gören müvekkilemiz, yaptığı araştırmada eşinin bir başka kadınla birlikte karı koca hayatı yaşadığını öğrenmiştir.

 

4-Bu konuda eşi gayet cüretkar davranmış ve kapıdaki zile kendi adını yazdırmış ve eve yine kendi adına …………. abonman numaralı telefonu çektirmiştir. Daha kötüsü müvekkilemiz eşinin bu kadından bir erkek çocuğunun olduğunu da öğrenmiştir. Müvekkilemiz, eşine durumu sorduğunda davalı inkar etmemiş ve kabullenmiştir.

 

5-Davalı şu anda müvekkilimiz ve çocukları ile kalmamaktadır. Birlikte yaşadığı diğer kadın ile yukarıdaki adresteki evi kullanmaktadır. Davalının eşini aldattı gerek kendi ifadeleri, gerek tanıklar ve gayrı meşru beraberliğinden olan çocuğu ile sabittir.

 

6-Müvekkilimizin davalıdan boşanmasına karar verilmesini istemekteyiz. Ayrıca müvekkilimiz için sonradan yoksulluk nafakasına çevrilmek üzere ……. TL nafaka ile çocuklarının her biri için ……. TL tedbir nafakasına hükmedilmesini istemekteyiz.

 

YASAL NEDENLER : MK.m129 ve sair hukuki mevzuat.

 

KANITLAR          : Nüfus kayıtları, tanıklar, DNA testleri ve her türlü sağlık raporu, diğer kanıtlar.

 

CEVAP SÜRESİ       : 10 gündür.

 

İSTEM SONUCU     :Açıklanan nedenler ile, tarafların zina sebebiyle boşanmalarına , Müşterek çocukların  velayetinin  davacıya verilmesine, davacı için aylık …….TL ve her bir çocuk için aylık ……. TL nafakanın davalıdan alınmasına, Yargılama giderlerinin   davalı tarafa yükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

DAVACI VEKİLİ

                                                                       …….

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran