Trafik Kazası Maddi-Manevi Tazminat Dava Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
19205
post-template-default,single,single-post,postid-19205,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Trafik Kazası Maddi-Manevi Tazminat Dava Dilekçesi

Trafik Kazası Maddi-Manevi Tazminat Dava Dilekçesi

… ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE;

DAVACI                                :

TC KİMLİK NUMARASI :

ADRES                                  :

VEKİLİ                                 :

ADRES                                  :

DAVALI                                :

ADRESİ                                :

KONU                                   : Trafik Kazası Nedeni İle ….. TL. Maddi ve …. TL. Manevi  Tazminat İstemimizden İbarettir.        

DAVA DEĞERİ                   :

AÇIKLAMALAR                 :

1-) …/ …/ … tarihinde, … Caddesi’nde meydana gelen yaralamalı ve ölümlü trafik kazasında, davalı … …, sevk ve idaresinde bulunan ve maliki olduğunu sonradan öğrendiğimiz … plakalı aracı ile müvekkilimizin maliki olduğu ve olay günü sevk ve idaresinde bulunan … plakalı araca arkadan çarpmıştır. Meydana gelen trafik kazasında müvekkilimiz, …, … ve … bölgelerinden yaralanmış, müteveffa eşi … … olay yerinde hayatını kaybetmiştir. (EK-1)

2-) Kaza mahalline gelen trafik polisi ekibi tarafından tutulan …/ …/ … tarih ve … sayılı Trafik Kazası Tespit Tutanağı’nda, (EK-2)  kazanın, aşırı hız nedeni ile kontrolünü kaybeden davalının sevk ve idaresindeki otomobilin, normal seyrinde bulunan müvekkilimizin sevk ve idaresindeki araca sol arkadan çarpması sonucu, müvekkilimizin kullandığı aracın takla atması sonucu meydana geldiği tespit edilmiş, davalının kusuru%100 olarak belirlenmiştir.

3-) Müvekkilimiz, meydana gelen trafik kazası neticesinde, … gün hastanede yatmak zorunda kalmış, hastanede yattığı dönem için … TL tedavi masrafı ödemiş (EK-3) ve kaza gününden beri düzenli olarak ilaç kullanmaya başlamıştır. (EK-4) Ayrıca, müvekkilimiz, … yıllık eşini kaybetmiş, … isimli … yaşındaki çocuğuna tek başına bakmaya başlamıştır. Müvekkilimiz, yaşadığı psikolojik çöküntünün üstesinden gelebilmek için düzenli terapiye başlamıştır. (EK-5) Hatta bu durumla ilgili olarak dilekçemiz ekinde sunulmuş tanık listesinde (EK -6) isimleri yer alan ilgililer de, mahkemenizce uygun görülmesi halinde duruma ilişkin izahat verecektir.

5-) Müvekkilimizin yaşadığı maddi ve manevi zararın bir nebze olsun karşılanabilmesi için dava açılması zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER        : 6098 S. K. m. 49, 51, 53, 54, 56, 58; 6100 S. K. m. 1, 2, 5, 6.

HUKUKİ DELİLLER          : …/ …/ … tarih ve … sayılı Kaza Tespit Tutanağı, hastane kayıtları, reçeteler, psikolog raporu, tanık beyanları, bilirkişi incelemesi.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda açıklanan nedenlerden dolayı, … TL maddi, … TL manevi tazminatın davalıdan alınarak davacıya verilmesine, yargılama giderleri ve vekalet ücretinin karşı tarafa yükletilmesine karar verilmesini, müvekkilimiz adına saygıyla talep ederiz. …/ …/ …

EKLER: 1-) Ölümü Gösterir Hastane Kayıtları

     2-) …/ …/ … tarih ve … sayılı Kaza Tespit Tutanağı

                 3-) Tedavi Masraflarını Gösterir Makbuzlar

                 4-) İlaç Kullanımına Dair Reçeteler

                 5-) Psikolog Raporu

                 6-) Tanıkların isimleri ve adresleri ile tanıklık edecekleri konuları gösterir tanık listesi

     7-) Bir adet onaylı vekaletname örneği

Davacı Vekili

     Av.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran