Tasarrufun İptali Dava Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17937
post-template-default,single,single-post,postid-17937,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Tasarrufun İptali Dava Dilekçesi

Tasarrufun İptali Dava Dilekçesi

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

(İhtiyati Haciz İstemlidir.)

Davacı                          : A ……… TC:

Adres                            :

Vekilleri                      :

Adres                            :

Davalılar                     : B………TC:….Adres

C ………TC:…Adres

Dava                             : Satışın ve tapunun iptali (tasarrufun iptali)

Açıklamalar                 : 

1. Davalılardan C ……… davacı müvekkilimiz ………’a ……….. TL borçludur. Bu sebeple hakkında ……… icra müdürlüğünün ……… / ……… esas sayılı dosyası ile takip yaptık.

2. Takip devam ederken ve takipten hemen önce ……… gününde alacaklısından mal kaçırmak amacıyla ……… de bulunan tapuda ……… ada ……… parsel sayılı taşınmazını diğer davalı B ……… ye devretmiş ve satış gibi göstermiştir.

3. Davalı borçlu C ……… nun yaptığı tasarruf iptal konusudur. Davacının alacağını alamamak tehlikesi mevcuttur. Bu durumda yapılan satış ve davalı ……… üzerindeki tapunun iptali ile tapuda eski halin iadesini istemek lüzumu doğmuştur.

Hukuki Deliller       : İcra takip dosyası, tapu kaydı, borç senetleri vs.

Hukuki Nedenler    : İİY 277, 281 ve ilgili mevzuat

 

Sonuç ve İstem             : Davalı borçlu ……… nun diğer davalı ……… ya yaptığı taşınmaz satışına ilişkin tasarrufunun iptali ile eski hale iadesini ve İcra ve İflas Yasasının 281/2’inci maddesi uyarınca satışı yapılan taşınmazın ihtiyaten haczine, masrafların davalılara yükletilmesine karar verilmesini arz ve talep ederiz.

Davacı Alacaklı

Vekilleri

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran