Tasarruf Yetkisinin Sınırlanması Kararının Kaldırılması
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
18068
post-template-default,single,single-post,postid-18068,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Tasarruf Yetkisinin Sınırlanması Kararının Kaldırılması

Tasarruf Yetkisinin Sınırlanması Kararının Kaldırılması

 

AİLE MAHKEMESİNE

İstemde bulunan   : A… (eşlerden biri)

Karşı taraf                : B… (diğer eş)

Konu                           : Tasarruf yetkisinin sınırlanmasının kaldırılması (değiştirilmesi) istemi.

Deliller                       : Kayıt ve belgeler,Bilirkişi raporu, araştırma raporları, Yazışmalar ve her türlü sair yasal delil.

Hukuki Neden        : TMK. ve ve sair mevzuat.

Açıklamalar             :

1. Eşim B… hakkında ……………….nolu parsel taşınmaz üzerindeki tasarruf yapma yetkisinin sınırlandırılmasına            ilişkin kararına, ……mahkemesinin ../../…. tarihli ve ……….sayılı  kararıyla hükmolunmuştur.

  1. Ancak, TMK.’nun ilgili maddeleri gereğince de, söz konusu somut durum değişmiş olup, eşim B’nin tasarruf yetkisinin sınırlandırılmasına ilişkin kararının gereği kalmamıştır.
  2. Haliyle mahkemeniz tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme neticesinde ve yine sunmuş olduğum delillerin incelenmesi sonucunda da söz konusu talebimin yerinde olduğu görülecektir.
  3. Yukarıda açıklamış olduğum nedenlerle, ilgili talebim için mahkemenize başvurmak zaruri olmuştur.

Talep ve Sonuç      : ………nolu parsel taşınmaz üzerinde davalı eşim B…’nin tasarruf yetkisinin sınırlandırılmasına ilişkin, ….. Mahkemesinin, …..tarihli ve …….sayılı kararın kaldırılmasına (veya değiştirilmesine) karar verilmesi hususunda gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı A… (istemde bulunan eş)

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran