SGK Sağlık Kurulunun Maluliyet Derecesine İlişkin Tespiti
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17230
post-template-default,single,single-post,postid-17230,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

SGK Sağlık Kurulunun Maluliyet Derecesine İlişkin Tespiti

SGK Sağlık Kurulunun Maluliyet Derecesine İlişkin Tespiti

Maluliyet derecesine Sosyal Güvelik Kurumu (SGK) Sağlık Kurulu karar vermekte ve malul aylığı bu karara göre bağlanmaktadır. SSK’lının talebi üzerine SGK’ca yetkilendirilmiş olan hastanelerin sağlık kurulunca usulüne uygun düzenlenen raporlar ve dayanağı tıbbi bilgilerin incelenmesi sonucu çalışma gücünün en az yüzde 60’ını kaybettiği SGK Sağlık Kurulu’nca tespit edilen sigortalı, malul sayılarak malulen emekli edilerek aylık bağlanıyor.

Sevk edilen hastanenin sağlık kurulundan alınan rapor derecesinin, genellikle SGK Sağlık Kurulu’nca düşürüldüğü görülüyor. Nitekim eğer rapor dereceniz düşürüldüğünden, malulen emekli edilmemiş iseniz  SGK Sağlık Kurulu’nun raporuna karşı itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. İtirazınız sonuçlandığında, malullük dereceniz değiştirilmez ve emekli edilmezseniz, İş Mahkemesi’ne dava açabilirsiniz. Mahkemenin tayin edeceği hastaneden alacağınız rapora göre; mahkeme, malullük derecenize karar verir. Ve mahkeme yüzde 60 ve üstünde işgücü kaybına uğradığınıza karar verirse, malulen emekli olabilirsiniz.

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran