MİRASÇILIK BELGESİNİN KAPSAMI NEDİR?
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
20250
post-template-default,single,single-post,postid-20250,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

MİRASÇILIK BELGESİNİN KAPSAMI NEDİR?

MİRASÇILIK BELGESİNİN KAPSAMI NEDİR?

 

Mirasçılık belgesi mirasçılığı saptayan bir belgedir. Ayrıca mirasçıların pay oranlarını yani  talep edenin miras hakkı ve hissesi yazılacağı gibi diğer mirasçıların da hisseleri yazılır. Bunun yazılması için bütün mirasçıların talep etmeleri şart değildir.

mirasçılık belgesi alan mirasçının tereke mallarının alacaklarını talep ve tahsil etmek ,terekedeki taşınmazların tapuya tescilini ve bunun gibi diğer işlemleri yapmak yetkisi verir. Yargıtay kararlarına göre mirasbırakandan geçen hakları kullanmak üzere mirasçının mirasçılık belgesi ibraz etmesi gerekir. Örneğin mirasbırakanın parasını yatırdığı banka, bunu mirasçıya teslim edebilmek için veraset belgesi aramaktadır.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran