MİRASÇILIK BELGESİ ALMADA İZLENECEK YÖNTEM NEDİR?
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
20246
post-template-default,single,single-post,postid-20246,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

MİRASÇILIK BELGESİ ALMADA İZLENECEK YÖNTEM NEDİR?

MİRASÇILIK BELGESİ ALMADA İZLENECEK YÖNTEM NEDİR?

MİRASÇILIK BELGESİ ALMADA İZLENECEK YÖNTEM NEDİR?

Mirasçılık belgesi mahkemeden veya noterden alınması arasında fark yoktur. Ayrıca mirasçı, avukat aracılığıyla başvurabileceği gibi bizzat kendisi de başvurabilir.

Mirasçılık belgesi davada hasım gösterilmeksizin verilir. Yani çekişmesiz yargılama yoluna tabidir. Bu hususta tek bir mirasçının varlığı ve talebi yeterlidir.

Bu belgenin alınabilmesi için mirasbırakanın öldüğünün ve mirasçının hakkı olduğunun ispat edilmesi gerekir. Mirasbırakanın ve mirasçıların kimliklerinin tespiti için nüfus kayıtlarına başvurulur. Bu kayıtlar bir delil teşkil ederler ve bunların doğru olmadıkları her türlü delille ispat olunabilir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran