Kiralanan Yerin Tespitine İlişkin Dilekçe
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17860
post-template-default,single,single-post,postid-17860,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive
 

Kiralanan Yerin Tespitine İlişkin Dilekçe

Kiralanan Yerin Tespitine İlişkin Dilekçe

 

SULH HUKUK MAHKEMESİNE

Delillerin Tespitini İsteyen …………….

Karşı Taraf                                : 1.

Konu                                            : Delillerin tespiti istemi.

Açıklamalar                              :

1- Antalya, ………… mahallesi, ………… sokağında kain tapuda ………… ada, ………. pafta, ………. parsel sayılı olarak karşı taraf ……..ile adımıza tapulu taşınmazda iştirak halinde mülk olarak malikiz.

2- Bu yer bina olarak ………. oteli adıyla da anılmaktadır.

3- ………. parselin ait olduğu binadan yararlanamamaktayım. Burası iştirak halinde mülkiyet kurallarına tabidir. ileride açacağım davalara ve yapacağımı icra takipleri ile idari kovuşturmalara esas olmak üzere mezkur taşınmazda, bir bilirkişi aracılığıyla aşağıdaki hususların delil tespiti olarak tespitini talep ederim, şöyle ki:

  1. a) ………. oteli adıyla anılan taşınmazda kimlerin oturduğunun,
  2. b) ………. Bu taşınmazda bulunan kişilerin ne sebeple bulunduklarının, (kiracımı, mal sahibi mi, vefa fuzuli işgalci mi)
  3. c) ………. Kiracı olarak bulunanların kira sözleşmelerinin mevcut olup olmadığının, (varsa kimden ne zamana kiralandığının)
  4. d) ………. Taşınmazın halen ne olarak kullanıldığının, (otel, pansiyon, han, iş yeri vesaire gibi)
  5. e) ………. Kiracı olarak oturuluyorsa, aylık, yıllık ne miktar kira ödendiğinin, kira paralarını kimler aldığının, delil tespiti olarak mahallinde tespit olunmasını arz ve talep ederim.

Sonuç ve İstek  İşin ivediliği bakımından karşı tarafa tebligat yapılmaksızın taşınmaz başında yukarıda açıklanan hususların bilirkişi aracılığı ile delil tespiti olarak TESPİT OLUNMASINI, masrafların karşı tarafa yükletilmesini, saygılarımla arz ve talep ederim.

 

Eki: 1 Tapu kaydı fotokopisi                                     ………/……../…….

Delil Tespiti İsteyen

 

No Comments

Post A Comment

Hemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran