Kadastro Tespitine İtiraz Dilekçesi
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17917
post-template-default,single,single-post,postid-17917,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

Kadastro Tespitine İtiraz Dilekçesi

Kadastro Tespitine İtiraz Dilekçesi

 

KADASTRO MAHKEMESİNE

İhtiyati Tedbir İstemli

Davacı              A…

Davalılar         B…

  C…

Konu                Kadastro tespitine itiraz

 

Açıklamalar     :

 1. ……….. ili, ……….. ilçesi, ………….. mahalle/köy, ………. mevkiinde bulunan taşınmazım kadastro tespitinde davalılar adına yazılmış olduğunu yapılan askı sonucu öğrenmiş bulunuyorum.

2. Bu taşınmazda buğday ekilidir ve hasat mevsimi yaklaşmıştır. Taşınmazım bana babam A…’den intikal etmiş olup adıma ….. günlü ….. yevmiye sayılı tapu senedi ile kayıtlı bulunmaktadır.

3. Davalıların taşınmazda bir hak ve ilgileri yoktur. Uzun zamandan beri tarafımdan söz konusu taşınmaz ekilip biçilmektedir. Kadastro tespiti bu bağlamda yanlış yapılmıştır. İptali için işbu davayı açmak zorunluluk haline gelmiştir. Ayrıca, buğday ekili tarlamın işbu dava sonuna kadar davalılar tarafından hasatının kaldırılmaması yönünde ihtiyati tedbir kararı verilmesini de talep etmekteyim.

Hukuki Deliller    Tapu kaydı, kadastro tespit tutanağı, Mirasçılık belgesi, Nüfus kayıtları, Keşif ve bilirkişi incelemesi, Tanık ve sair her türlü yasal delil.

Hukuki Nedenler : …. sayılı Yasa ve ilgili her türlü mevzuat

Sonuç ve istem      Gerekli inceleme ve araştırma yapılarak, davalılar adına tespit olunan …….. ada, ……. parsel sayılı tapu kaydının, itirazımın kabulü ile, iptali ile, …. günlü, …….. yevmiye sayılı tapu kaydım uyarınca adıma tespitine ve tapuya tesciline, masrafların davalılara yükletilmesine, dava sonuna kadar, mahsulün toplanmaması için ihtiyati tedbir kararı verilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. ……../……/…….

Tespite itiraz eden

Davacı A…

 

 

No Comments

Post A Comment

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran