İhtiyadi Tedbir İstemi Dilekçe
Alanya avukat olarak hizmet veren Aşıkoğlu Hukuk Bürosu, Eski Alanya Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aşıkoğlu tarafından Alanya'da kuruldu.
alanya,hukuk,bürosu,avukat,dava,danışma,mehmet,aşıkoğlu,mehmet aşıkoğlu,savcı,eski,ceza,ticaret,haciz,alacak,borçlar,Mehemet,Aşıkoğlu,alanya,avukat,hukuk,bürosu,alanya avukat, mehmet aşıkoğlu, alanya hukuk bürosu
17939
post-template-default,single,single-post,postid-17939,single-format-standard,bridge-core-2.5,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,vss_width_768,qode-theme-ver-14.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.1,vc_responsive
 

İhtiyadi Tedbir İstemi Dilekçe

İhtiyadi Tedbir İstemi Dilekçe

 

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE

İhtiyati Tedbir

İsteyen              : A…

Karşı taraf       : B…

İstem                 : İhtiyati tedbir kararı verilmesi istemi

Açıklamalar    :

1. …ili …ilçesi …mahalle/köy …mevkiinde, …ada …parsel olarak adıma tapulu taşınmazıma davalı karşı taraf …. İnşaat yapmaya başlamıştır.

2. İnşaat yaptığı yerle davalının bir ilgisi yoktur ve kendisine de ait değildir.

3. Davalı hakkında elatmanın önlenmesi davası da açacağım. Ancak, dava açıncaya kadar taşınmazımda inşaatını bitirecektir. Bu nedenle yaptığı inşaatın açacağım dava sonucuna kadar ihtiyati tedbir olarak durdurulmasını talep etmekteyim. Takdir edilecek teminatı da yatıracağım.

Hukuki Deliller       : Tapu kaydı, keşif, bilirkişi raporu ve yasal her türlü delil

Hukuki Nedenler   : HMK. TMY. ve ilgili mevzuat

Sonuç ve istem        :Açacağım elatmanın önlenmesi davası sonucuna kadar mezkur …ada …parsel sayılı taşınmazım üzerinde davalı B…nin yapmakta olduğu inşaatının ihtiyati tedbirin durdurulmasına masrafların davalıya yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. ../../..

İhtiyati tedbir isteyen

 

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Call Now ButtonHemen Arayın
EnglishGermanRussiaFinlandIran